Poraz Banjalučana u debitantskom meču Druge ABA lige. Tim Marka Šćekića pružio žestok otpor Sparsima, ali su Sarajlije na kraju ipak stigle do slavlja.

Borac - Spars UŽIVO Druga ABA liga mjehur Zlatibor Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

Borac je u prvom meču Druge ABA lige bio u prilici da prekine seriju poraza na startu sezone, ali su u dramatičnom meču do slavlja ipak stigli košarkaši Sparsa.

U "mjehuru" na Zlatiboru, sarajevski tim slavio je 90:88 nakon mnogo uzbuđenja, a Borčev Amerikanac Džonatan Dejvis u posljednjem sekundu meča promašio je šut za pobjedu van linije 6,75.

BORAC - SPARS 88:90 (14:26, 32:25, 20:16, 22:23)

Bila je to utakmica koju je bolje otvorio sarajevski tim, odigrao odličnih 10 minuta, a početkom druge četvrtine imao i najubjedljiviju prednost - 16 poena!

Ipak, ulaskom Dejvisa u seriju, koji je u drugom kvartalu postigao 14 od ukupno svojih 20 poena, Borac je uspio da se vrati u igru, pa je u trečoj četvrtini viđen otvoren meč i u ovih 10 minuta ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvo.

I drugi Borčev Amerikanac, Tavarijus Šajn je proradio, te na kraju meč završio sa dabl-dabl učinkom - 26 poena i 10 skokova, ali ni to nije bilo dovoljno za trijumf.

Šteta što su osim njih dvojice košgeterski bili raspoloženi još jedino Nikola Tanasković, koji je bio blizu dvocifreno-dvocifrenog učinka (14 poena, devet skokova) i Božo Đumić (12 poena), pa će "crveno-plavi" još pričekati na prvi ovosezonski trijumf.

U odlučujućih 10 minuta kao da je ponestalo snage Banjalučanima, koji su u nekoliko navrata imali prednost, a zatim i priliku da stignu zaostatak kada su Sparsi preuzeli vođstvo.

Međutim, nedostatak koncentracije, te nešto bolje igra Sarajlija, donijeli su trijumf rivalu, u čijem taboru su Kenan Kamenjaš i Amar Gegić postigli po 20 poena, dok se istakao i Almir Hasandić, sa dva poena manje.

Nakon duela sa Sarajlijama, trebalo je da Banjalučani u drugoj rundi odmjere snage sa Goricom, ali hrvatski tim nije doputovao za Zlatibor zbog problema sa korona virusom, pa će ovaj meč biti registrovan službenim rezultatom 20:0 u korist "crveno-plavih".

Borčevci će tako odmarati do ponedjeljka, kada će se od 17 časova suprotstaviti domaćem Zlatiboru, dok će u srijedu u istom terminu igrati protiv MZT-a iz Skoplja.

BORAC: Dejvis 20 (4 as), Šajn 26 (10 sk), Nikolić, Marković 2, Glogovac 4, Đumić 12 (5 sk), Ljuboja, Mitrović 5, Tanasković 14 (9 sk), Maran 5, Reljić, Janković.

SPARS: Strong 7, Zahiragić 7 (8 as), Klavžar (5 as), Tuljković, Hasandić 18, Gegić 20 (8 sk, 5 as), Ilić 3, Memić 7 (7 sk), Kamenjaš 20 (5 sk), Đekić 8 (5 sk), Mičić, Livadić.

Detalje meča Borac - Spars potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Izvor: ABA liga

NAJAVA:

Sinoćnjim utakmicama Sloboda - Lovćen 92:95, Studentski centar - Rabotnički 98:69 i Helios - Mladost Zemun 77:80 počela je nova sezona u Drugoj ABA ligi, u kojoj će danas debitovati i banjalučki Borac.

U "balonu" na Zlatiboru, Banjalučani će pokušati da se revanširaju sarajevskim Sparsima za nedavni poraz u bh. prvenstvu.

Banjalučani su jedini tim u Ligi BiH koji ne zna za pobjedu, a jedan od pet poraza doživjeli su upravo od Sarajlija. Gosti su u "Boriku" tada slavili 93:85, a sada će izabranici Marka Šćekića, znatno pojačani dolaskom Aleksandra Aljoše Mitrovića, te Amerikanca Džonatana Dejvisa, ali bez braće Lončar, nastojati da se iskupe za ovaj neuspjeh, te takmičenje na Jadranu počnu tijumfalno.

15:09

ZAVRŠNA STATISTIKA

14:46

40' (88:90) PROMAŠAJ DEJVISA, SLAVLJE SPARSA!

Mogao je Džonatan Dejvis izrasti u Borčevog heroja, ali je predugo držao loptu, zatim nerezonski šutirao za tri poena, ali veoma težak šut nije uspio da pogodi. Slavlje Sparsa 88:90.

14:44

40' (88:90) - TROJKA ŠAJNA - KAKVA ZAVRŠNICA!

Šajn je trojku pogodio za izjednačenje, a odmah na drugoj strani uzvraćaju Saralije. Gegić donosi novo vođstvo na 10 sekundi do kraja, Šćekić traži tajm-aut. Borac će imati napad za izjednačenje, možda i pobjedu.

14:41

40' (85:88) - Fauliran Šajn, nesportska Hasandića

Još 41 sekund do kraja, Sarajlije imaju četiri poena prednosti, ali će Šajn na liniju penala. Hasandiću je dosuđena nesportska lična greška! Šajn ipak pogađa samo jedno slobodno bacanje.

14:40

39' (84:86) - Vraćena neizvjesnost

Šajn i Tanasković vraćaju neizvjesnost, Spars sada ima samo dva poena prednosti na minut i po do kraja.

14:35

37' (80:86) - Kamenjaš lako pogađa

Lagano polaganje Kamenjaša, a onda još jedno - šest poena prednost Sparsa pred posljednja tri minuta meča.

14:33

36' (77:82) - Ponovo Hasandić

Čim se Borac priblići, na scenu stupa Hasandić. Njegova druga trojka u odlučujućoj četvrtini, Sparsi i dalje vode.

14:28

34' (73:79) Trojka Hasandića

Hasandić pogađa trojku, sad opet osjetnija prednost na strani Sparsa. Šćekić pokušava tajm.autom da zaustavi protivnički nalet. Četvrta lična Gegića, i on će morati da bude oprezan.

Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

14:25

33' (73:72) - Mitrović - peta lična

Mitrović završava meč zbog pete lične greške. Postigao je pet poena.

14:22

31' (69:69) I dalje egal

Strong je uspio da pogodi težak šut, ali uzvraća Šajn novim poenima, uz faul, te realizovano dodatno slobodno bacanje.

14:17

30' (66:67) ŠAAAJN! - KRAJ 3/4

Sjajna trojka Šajna preko ruke, za 66:67 na kraju treće četvrtine.

14:16

29' (63:67) Greške Banjalučana

Mini-serija sada Sarajlija, usporili su košarkaši Borca. Sparsi imaju četiri poena prednosti, razigrao se Kamenjaš.

14:14

28' (63:63) - Koš za koš

Period igre u kojem niti jedna ekipa nije uspjela da uveže nekoliko poena.

14:09

26' (61:57) - BORAC VODI!

Ponovo Dejvis, Borac vodi!

Sjajna trojka Amerikanca, sada su Sarajlije prinuđene na tajm-aut.

14:08

25' (54:57) - Sparsi ponovo vode

Sjajna kontra Sarajlija, Strong je povukao brzu akciju, koju zakucavanjem završava Gegić.

14:02

22' (52:52) - Alej-up Markovića!

Igra se koš za koš na startu nastavka, sjajan alej-up Markovića, Borac stiže do novog izjednačenja.

13:44

POLUVRIJEME: Borac - Spars 46:51

Kraj prvog poluvremena.

Izgledalo je da je Borac izgubljen, ali Džonatan Dejvis sa 14 poena u drugoj četvrtini vratio je Banjalučane u igru.

Ipak, Sarajlije su dodale gas u posljednjem minutu druge četvrtine, pa na odmor odlaze s pet poena prednosti, 46:51.

Najefikasniji u timu Sparsa trenutno je Hasandić sa 12 poena, dok Amerikanci dominiraju u taboru Borca. Osim pomenutog Dejvisa, Šajn se istakao sa 12 poena.

13:43

20' (45:49) - Sjajna druga četvrtina

Sarajlije opet nešto bolje u finišu, vraćaju prednost na svoju stranu.

13:41

19' (44:44) - Problemi sa ličnim greškama

Mitrović i Tanasković već su napravili po tri prekršaja. Problem za Borac.

13:40

19' (44:41) - Druga trojka Borca

Banjalučani su u drugom kvartalu postigli već 30 poena, Maran je pogodio drugu trojku za Borac.

13:38

17' (41:39) - PREOKRET!

Kakvo zakucavanje Šajna, Borac vodi!

13:35

16' (34:37) - Amerikanci predvode Borac

Stigao je Borac laganim polaganjem Šajna nakon dugo vremena do izjednačenja (34:34), ali je Ilić trojkom ponovo vratio prednost na stranu Sarajlija.

13:33

15' (32:34) - VRAĆA SE BORAC!

Prišli su Banjalučani sa samo dva poena zaostatka, Dejvis nastavlja da rešeta, njegovih već 14 poena, sve u drugoj četvrtini!

13:30

13' (26:30) - Razigrao se Dejvis

Amerikanac sve bolji, već njegovih deset poena u drugoj četvrtini. Vraća se neizvjesnost.

13:28

12' (19:30) - Serija Borca 5:0!

Probudio se Džonatan Dejvis, upisao prve poene u Borčevom dresu, a onda je Tanasković oba puta precizan sa penala, mini-serija Borca 5:0!

13:25

11' (14:30) - RAFAL SPARSA!

Mnogo grešaka i na startu druge četvrtine, što koriste Sparsi da dođu do "plus 16"!

13:18

10' (14:26) - KRAJ 1/4

Sparsi zasluženo vode na prvoj pauzi, Borac blijed i bezidejan, loš i u odbrani i u napadu. Šest poena Kamenjaša, pet Hasandića i Stronga, kod Borca Šajn je ubacio šest poena.

13:16

9' (9:23) - Sarajlije mnogo bolje

Loša igra Banjalučana u prvoj četvrtini, što koriste Sarajlije za ubjedljivo vođstvo.

13:15

8' (9:21) - SERIJA SPARSA 11:0!

Seriju Sparsa 11:0 prekinuo je Mitrović (dva plus jedan), ali odmah uzvraća Gegić, za "plus 12".

13:13

7' (6:19) - Dvocifrena prednost

Sparsi prvi put na meču imaju dvocifrenu prednost, Memić je postigao svoje prve poene, a zatim i Gegić pogodio jedno od dva slobodna penala. Zatim Kamenjaš zakucava za ubjedljivo vođstvo 19:6!

13:09

6' (6:15) - Raste prednost Sparsa

Hasandić je pogodio prvu trojku na meču, a onda Memić dodao dva poena, prednost Sarajlija sada iznosi devet poena. Loše za sada djeluje odbrana "crveno-plavih", Šćekić je primoran da zatraži tajm-aut.

13:07

5' (6:8) - Šajn!

Taverijus Šajn postiže svoje prve poene za Borac.

13:06

4' (4:8) - Nova mini-serija Sparsa

Četiri vezana poena za Sarajlije, Kamenjaš i Hasandić su precizni.

13:04

4' (4:4) - Izjednačenje

Vraća se Borac, Tanasković je pogodio oba slobodna bacanja.

13:03

3' (2:4) - Đumić pogađa

Božo Đumić postiže prve poene za Banjalučane, prepolovljena prednost Sarajlija.

13:02

2' (0:4) - Borac bez poena

Dva minuta su Banjalučani bez koša, promašili su dva šuta. Sa druge strane Zahiragić pogađa.

13:00

1' (0:2) - Prvi poeni za Spars

Lijepa akcija i lagano polaganje Kamenjaša za prvo vođstvo Sparsa 2:0.

13:00

POČEO JE MEČ

1' - Počeo je duel u dvorani Sportsko-turistički centar Wai Tai, prvi napad za sarajevski tim.