Banjalučani jedini tim bez pobjede u ligi: "Crveno-plavi" sa 0:4 na dnu tabele!

Izabranici Marka Šćekića poraženi su i četvrti put u sezoni

Košarka liga bih 5. kolo Promo Borac 80 70 Izvor: KK Borac/promo

Banjalučki Borac ni nakon petog kola ne zna za pobjedu u Ligi BiH!

Crveno-plavi su večeras gostovali u Donjem Vakufu ekipi Proma, koja se, kao i Sloboda, Spars i Široki, u ovom trenutku pokazala kao nepremostiva prepreka za igrače Marka Šćekića:

PROMO – BORAC 80:70

Večerašnjem domaćinu ovo je treća pobjeda u sezoni, zahvaljujući kojoj su, nakon nepotpune pete runde, izbili na četvrto mjesto sa osam bodova.

Banjalučani su, sa druge strane, "zakovani" za dno tabele, sa četiri poraza iz isto toliko utakmica, pa je pred stručnim štabom zaista mnogo posla, obzirom da je od kraja jula, odnosno od početka priprema, banjalučki sastav upisao samo jednu pobjedu i devet poraza!

Promo je imao mnogo bolje periode igre u prvom dijelu, stigavši prvo do 6:0, zatim 17:10, a onda i 29:19, ali su Banjalučani uspjeli da se u drugoj polovini druge dionice vrate u meč i preokrenu rezultat, te na 15-minutni odmor odu pri plusu od jednog poena (35:36).

U drugom poluvremenu trener domaćih Slobodan Ninić nije mogao da računa na usluge Mikija Mišela, koji je zbog povrede morao drugih 20 minuta morao da presjedi na klupi.

Njegov izostanak gosti su iskoristili na startu treće četvrtine, te poveli rezultatom 35:42, ali Promo se vrlo brzo "navikao" na činjenicu da igra bez jedne od "udarnih igli", pa je vrlo brzo vratio meč u egal, a u drugom dijelu posljednjeg kvartala i do pobjede.

Ključna je bila serija 6:0 u finišu, nakon rezultata 72:67.

Prvo je Berin Gutić pogodio trojku iz kornera za plus osam, da bi odmah u narednom napadu Proma Karen Derojs Vilson izvukao maksimum iz situacije 2+1 za 78:67.

Danas su snage odmjerili još i Široki i Sloboda, u derbiju ove runde, a trijumfovali su domaći rezultatom 88.85.

Sve ostale utakmice su odgođene zbog pandemije korona virusa.

PROMO: Derojs Vilson, Nelson Vejd, Edvards Mišel, Gudić, Mustafica, Klještan, Džihan, Alkić, Čavak, Kostić, Mulaomerović, Smajić. Trener: Slobodan Ninić.

BORAC: Šajn, Nikolić, P. Lončar, Đumić, Tanasković, Marković, Glogovac, S. Lončar, Ljuboja, Maran, Reljić, Janković. Trener: Marko Šćekić.