Fudbal

Vladan Danilović prvi put starter za Nacional u prvenstvu Portugala - i to protiv šampiona, na slavnom "Dragau"!

Već ranije je debitovao, ali je sinoć po prvi put dobio povjerenje trenera od prvog minuta

Vladan Danilović, bivši vezista banjalučkog Borca, sinoć se prvi put od dolaska u portugalski Nacional našao u startnoj postavi na jednom meču u prvenstvu...

... i to protiv aktuelnog šampiona, Porta!

Popularni "Žuti" je već debitovao za klub iz Funčala, rodnog grada Kristijana Ronalda, i to osmog novembra, u trijumfu nad ekipom Žil Visentea (2:1).

Na terenu je tad proveo 12 minuta, a u naredna dva meča, u porazima od Portimonensea (1:0) i Santa Klare (1:3), igrao je 26, odnosno četiri minuta.

Sinoć, na "Dragau", trećem najvećem stadionu u Portugalu, dobio je priliku od prvog minuta, a u igri je proveo 54.

Mjesto na terenu potom je prepustio Francisku Ramosu.

Porto je, inače, trijumfovao u ovom meču rezultatom 2:0, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu.

Prvo je u 21. minutu penal u gol pretvorio Serđo Oliveira, da bi potom šest minuta prije odlaska na odmor mrežu Nacionala pogodio i Musa Marega.

Bila je to sedma pobjeda Porta u šampionatu, a četvrta uzastopna, te u ovom trenutku zauzimaju treće mjesto uz 22 boda, četiri manje od lidera, lisabonskog Sportinga.

Nacional, sa druge strane, drži 12. poziciju uz deset bodova.