0:0

Napoli - Atalanta, ništa - ništa: Odluka o finalisti Kupa Italije pada u Bergamu

Sadržajan meč, ali se mreže nisu tresle.

Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Sadržajnu utakmicu odigrali su Napoli i Atalanta u polufinalu Kupa Italije (Kopa Italija), ali nakon 90 minuta ipak nije bilo golova, pa će putnika u finale odlučiti revanš meč, koji je na programu za sedam dana u Bergamu.

Atalanta je bila bolji rival na stadionu "Dijego Armando Maradona" (19 šuteva, od čega šest u okvir, u odnosu na Napolijevih devet/dva), ali tim Đan Pjera Gasperinija nije uspio da realizuje svoje šanse.

S druge strane Đenaro Gazuto i njegovi izabranici kao da nisu željeli mnogo da srljaju, s obzirom da rezultat 0:0 i nije toliko loš pred put u Lombardiju.

Nikola Maksimović bio je starter i odigrao svih 90 minuta, te zajedno sa Kostasom Manolasom i Kaliduom Kulibalijem činio je odbrambeni bedem pred golom Davida Ospine, koji je ipak bio najzaslužniji što se mreža Napolitanaca nije tresla.

Podsjetimo, u drugom polufinalu Juventus je sinoć kao gost savladao Inter 2:1, te tako stigao na korak od finala, koje će biti odigrano 19. maja na "San Siru".