Novi (k)iks

Ne osvaja se titula tako lako: Novi kiks lidera - nada za Real Madrid i Barselonu

I dalje imaju sigurnu prednost, ali će ovaj rezultat svakako obradovati rivale u borbi za šampionski pehar

Seltin Denis Suarez i Atletikov Luis Suarez u duelu
Izvor: Tanjug/AP/Jose Breton

Atletiko Madrid je i dalje prvi na tabeli Primere, ali je u sredu drugi put odigrao nerešeno u poslednja tri kola.

Levante – Atletiko 1:1 (1:1)

Srpski vezista Nemanja Radoja bio je starter domaćih in a terenu je proveo prvo poluvreme, u kojem je njegov tim poveo golom Enisa Bardija u 17. minutu, ali potom i primio izjednačujući pogodak Markosa Ljorentea, za 1:1.

Jorgandžije su se trudile, pokušavale da uvećaju razliku u odnosu na konkurente za titulu, ali su se sa ovog gostovanja ipak vratili sa bodom.

Ekipa Dijega Simeona i dalje ima komfornu poziciju na čelu tabele, sa 55 osvojenih bodova i odigranom utakmicom manje u odnosu na Real (49) i Barselonu (46).

Ipak, "jorgandžije" će za tri dana svakako morati da pobede večerašnjeg rivala (takođe u ligaškom meču), jer će potom ući u seriju napornijih mečeva protiv Čelsija u Ligi šampiona, Viljareala u gostima i protiv Real Madrida kod kuće, 7. marta.

Atletiko ima tako veliku šansu da osvoji prvu titulu od 2014. da će sigurno dugo žaliti ako je ne iskoristi...