Titula ni Realu, ni Barseloni - sve je izvjesnije: Lider OPET pobijedio - ovako se postaje šampion

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Gaze ka tituli...

Primera Granada Atletiko 1-2 Izvor: Tanjug/AP/Jose Breton

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su danas na gostujućem terenu ekipu Granade sa 2:1, u utakmici 23. kola španske Primere.

Gosti su poveli golom Markosa Ljorentea u 63. minutu, a tri minuta kasnije Granada je izjednačila golom Venecuelanca Janhela Herere.

Pobjedu madridskom klubu obezbijedio je Anhel Korea u 75. minutu, nakon što je lopta na putu ka golu pogodila igrača Granade Hesusa Valjeha i prevarila golmana domaćih.

Na tabeli Primere Atletiko vodi sa 54 boda, osam više od gradskog rivala Reala, koji je na drugom mjestu uz utakmicu više. Granada je zabeležila peti meč bez pobjede i nalazi se na osmom mjestu sa 30 bodova.

Do kraja sezone u Španiji ostalo je još 17 kola.