ZATO VOLIMO KALČO

Nevjerovatan preokret u Veneciji: Vodili 3:0 na poluvremenu, pomislili da je kraj, ali...

Još jedna sjajna utakmica u Seriji A.

Izvor: EPA/ETTORE GRIFFONI/ANSA

Venecija je imala sigurnu prednost 3:0 protiv Verone nakon prvih 45 minuta i činilo se da će golovi Ćekaronija, Črnigoja i Anrija biti dovoljni da se upiše pobjeda, tek peta u prvenstvu.

Ipak, sjajni tim Igora Tudora pokazao je karakter i u nastavku došao do velikog preokreta i slavlja.

Po domaće je sve loše krenulo početkom drugog poluvremena. Prvo je sopstvenu mrežu zatresao Anri, koji je tako pogađao na obje strane, da bi se stvari dodatno pogoršale u 63. minutu, kada je strijelac drugog gola za domaće Ćekaroni igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobio direktan crveni karton, a Kaprari sa penala smanjio na 3:2.

Sa igračem manje igra domaćih potpuno se raspala, pa je sa dva gola Simeone osigurao veliki preokret na stadionu "Pjerluiđi Penco".

Ove sezone u Seriji A vidjeli smo mnogo goleada i preokreta, a današnji je svakako jedan od najvećih.