Očekivali smo goleadu u Napulju, dobili smo je - Atalanta igra sjajan fudbal, pao je i Napoli!

Napolitanci doživjeli prvi domaći prvenstveni poraz još od januara.

napoli - atalanta 2:3 serija a 16. kolo Izvor: EPA/CESARE ABBATE/ANSA

Neigranje povrijeđenih Kalidua Kulibaliija i Viktora Osimena i te kako se osjetilo u igri Napolija, koji je večeras nastupio i bez suspendovanog trenera Lučana Spaletija, što je znala da iskoristi Atalanta i nakon sjajne utakmice dođe do trijumfa.

Imali su i jedni i drugi periode svoje igre, viđeno je nekoliko preokreta, ali je tim iz Bergama na kraju odnio bodove sa stadiona "Dijego Maradona", te tako Napolitancima nanese prvi domaći prvenstveni poraz još od januara.

NAPOLI - ATALANTA 2:3 (1:1)

Goleada je počela već u 7. minutu, kada je viđen sjajan volej Ruslana Malinovskog nakon asistencije Duvana Zapate. Vodili su gosti do pred sami odlazak na odmor. U 40. minutu Pjotr Zjelinski je pogodio za 1:1, te najavio dramu u nastavku.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Dris Mertens pobjegao je svojim čuvarima, te pogodio za preokret - 2:1!

Veliku šansu gosti su imali u 52. minutu, ali se Napoli provukao bez primljenog gola. Zapata je pokušao glavom, ali je stativa bila saveznik domaćina.

Krenula je Atalanta izuzetno ofanzivno i praktično je bilo pitanje vremena kada će postići gol. I to se desilo u 66. minutu. U maniru pravog centarfora snašao se defanzivac Merih Demiral, izbjegao ofsajd zamku, a onda zakucao loptu u mrežu Davida Ospine.

A onda još jedna fenomenalna akcija gostiju i još jedan preokret.

Maestralno je odigrao Josip Iličić, Remo Frojler šutirao je iz prve i pogodio za 2:3.

Očekivali su se zatim napadi Napolija, ali sjajni gosti iz Bergama uspjeli su da neutrališu sve napade domaćih i sačuvaju prednost do kraja.

Atalanta je tako omogućila Milanu da ostane lider Serije A nakon 16. kola, a u vrhu tabele sada je prava gužva. Četiri prvoplasirane ekipe dijele samo četiri boda, te nas bez sumnje očekuje velika borba za šampionsku titulu, ali i plasman u Ligu šampiona.