Ludilo na Olimpiku - osam golova, tri crvena kartona! Sergej režirao preokret, Udineze u 99. minuti oteo bod!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dva puta imao je Udineze dva gola prednosti na Olimpiku, Lacio je vodio do 99. minuta, ali pobjednika nema.

lacio udineze 4-4 sergej pogodio udineze izjednačio u 99 minutu Izvor: EPA/FEDERICO PROIETTI

Deset golova primio je Lacio na posljednje tri utakmice, a četiri od toga u četvrtak uveče u meču protiv Udinezea koji će se dugo prepričavati.

Osam golova vidjeli smo na Olimpiku, tri crvena kartona, ali i dva preokreta za nevjerovatnih 4:4 i to poslije gola u 99. minutu.

Dva puta imao je Udineze dva gola prednosti na Olimpiku, Lacio je vodio gotovo do stote minute, a onda su "zebre" još jednom šokirale navijače na tribinama i golom Arslana spriječile preokret koji je režirao Sergej Milinković - Savić.

Nakon minusa 0:2 i 1:3 ekipa Mauricija Sarija je smanjila preko Pedra, da bi Sergej Milinković-Savić lijepim pogotkom u suprotni ugao izjednačio na 3:3 i najavio veliki preokret "nebesko-plavih".

To se i desilo kada su i jedni i drugi već igrali sa desetoricom, Aćerbi je pogodio za 4:3 i Lacio je bio nadomak tri boda, ali nije izdržao do kraja.

Poslije pomalo spornog prekršaja za slobodan udarac gostiju Arslan odbrana Lacija nije dobro reagovala, a Arslan je to kaznio za nastavak crne serije Lacija, koja je započeta porazom od Juventusa 2:0, a nastavljena debaklom protiv Napolija – 4:0.

LACIO – UDINEZE 3:3 (1:3)
/Imobile 34, Pedro 51, Milinković-Savić 56 – Beto 17, 32, Molina 44/

Taj poraz u Napulju kao da je bio još u glavama fudbalera Lacija, koji su autsajderu iz Udina dozvolili da ga posrami na početku meča, te proslavili momka iz Portugala kojem je ovo prva sezona u Seriji A.

Portugalski napadač Beto sva puta je matirao Reinu, a ne zna se da li je navijačima Lacija bilo gore gledati kako mirno skae i pogađa glavom pored njihove uspavane odbrane ili kako pretrčava 60 metara u sprintu i trese mrežu za 2:0.

Prilično nervozni Imobile uspio je da scvojim 11. golom u sezoni smanji na 2:1, ali u najgorem mogućem trenutku Udineze je ponovo udario. Molina je u 44. minutu povisio na 3:1 i vjerovatno natjerao Sarija na žestok govor u svlačionici.

Igračima Lacija na predahu je govorio i Milinković-Savić, koji je pri povratku na teren pokazivao svojim saigračima da je sve u glavi, pokušavajući da ih trgne iz apatije.

I uspio je.

Golom Pedra već u 51. minutu Lacio je smanjio na 2:1, a samo pet minuta kasnije SMS je i sam dao golgeterski doprinos i sa ivice šesnaesterca pogodio suprotni ugao za 3:3.

Izvor: EPA/FEDERICO PROIETTI

Uslijedio je period u kojem su Patrik i Molina isključeni nakon bespotrebnih prekršaja, ali Lacio nije odustajao.

Defanzivac Frančesko Aćerbi prošle sezone nije se upisivao u strijelce, nije ni ove sve do četvrtka uveče, a onda u najboljem mogućem trenutku iskupio se za te silne primljene golove u posljednje vrijeme.

Štoper Juventusa bio je najviši u skoku i pogodio za 4:3, a tek nakon potvrde iz VAR sobe mogao je da proslavi pogodak koji je trebao da preokrene sezonu za Lacio.

Istu grešku sa početka meča defanzivci su ponovili kada nikako nisu smjeli. Igrao se 99. minut sudijske nadoknade kada je Pićinini dosudio pomalo sporan prekršaj koji je iznervirao, a vjerovatno i dekoncetrisao odbranu Lacija.

To je iskoristio Arslan i pogodio mrežu za nevjerovatnih 4:4 na Olimpiku.