Džeko se nije radovao, a imao je mnogo razloga za to - Inter u Rimu za 45 minuta demolirao Romu!

Raspoloženi šampion Italije briljirao na rimskom "Olimpiku".

roma - inter 0:3 serija a 16. kolo edin džeko strijelac Izvor: Anadolija/Claudio Pasquazi

Silno oslabljena Roma (suspendovani Tami Abraham i Rik Karsdorp, povrijeđeni Leonardo Spinacola, Lorenco Pelegrini i Stefan El Šaravi) nije mogla da parira izuzetno raspoloženom Interu.

Aktuelni šampion Italije bio je izuzetno raspoložen na "Olimpiku", naročito u prvom poluvremenu kada je postigao sve tri gola, pa je u drugom dijelu mogao da igra znatno opuštenije i rutinski privede meč kraju.

ROMA - INTER 0:3 (0:3)

Nije "vučici" pomogao ni legendarni Frančesko Toti, koji se nakon dvije godine vratio u svoj dom i sa tribina odgledao derbi, koji je to bio samo na papiru.

Nije u prvih 15 minuta bilo uzbuđenja, a onda je Inter poveo.

Hakan Čalhanoglu odlično je izveo korner. Na prvoj stativi nije bilo nikoga, lopta je iznenadila i golmana Rome Ruija Patrisija, niko je nije dirao, a ona je Portugalcu prošla kroz noge i završila u mreži Rome.

Fenomenalna akcija prethodila je drugom golu gostiju. Praktično je cijela ofanzivna linija Intera učestvovala u napadu, a na kraju su Čalhanoglu našao u ulozi asistenta, a Edinu Džeki je ostao najslađi dio - da pošalje loptu u gol svog nekadašnjeg kluba. Očekivano, bh. internacionalac se nije radovao ovom golu iz poštovanja prema bivšim saigračima i navijačima Rome.

Do odlaska na odmor još jedna lopta završila je u mreži Rome. Denzel Damfriz postigao je prvenac u dresu "nerazura".

U nastavku nije viđeno mnogo toga. Ekipa Simonea Inzagija stala je na loptu, čuvala visoko vođstvo, dok tim Žozea Murinja nije uspio da zaprijeti rivalu.

Murinjo je tako doživio drugi domaći poraz u Seriji A, zanimljivo ponovo od milanskog kluba. Prethodno je ostao bez bodova krajem oktobra u duelu sa Milanom, što je prvi put u trenerskoj karijeri da je rivalu prepustio bodove pred domaćim navijačima.