Fudbal

Željezničar poslije preokreta savladao člana Druge lige FBiH: Meč obilježila i teška povreda Dženana Osmanovića!

Premijerligaš je nadigrao niželigaša, uz tešku povredu svog člana.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Željezničara trijumfovali su nad niželigašem Batonom rezultatom 4:1 u prijateljskoj utakmici igranoj u trening-kampu Igmana na Ilidži.

Učesnik Druge lige FBiH stigao je do prednosti u ranoj fazi meča, ali je tim Edisa Mulalića do kraja meča preokrenuo rezultat, a potom i ubjedljivo trijumfovao, uz tešku povredu Dženana Osmanovića.

Adi Bambur je pogodio za Baton u 3. minutu, ali su preokret timu sa Grbavice, već do odlaska na odmor, omogućili Nedim Mekić u 30. minutu iz penala i Adešina Fatai, nigerijski napadač na probi, deset minuta kasnije.

U 68. minutu bilo je 3:1 poslije pogotka Armina Ćerimagića, dok je konačan rezultat postavljen osam minuta kasnije, kada je strijelac bio Ševkija Resić.

Meč je, osim ubjedljivog trijumfa Sarajlija, obilježila i povreda Osmanovića pola sata prije kraja.

Osmanović je doživio prelom ruke, zbog čega je vozilom Hitne pomoći morao da bude prebačen u bolnicu, a utakmica je bila prekinuta na desetak minuta.

Željeničar: Bender, Cocalić, Kosorić, Malić, Galić, Mekić, Beća, Bekrić, Štilić, Gasal, Fatai.

Baton: Hadžić, Ćamo, Pašić, Behulović, Ramović, Medošević, Kadrić, Pintol, Bambur, Plakalo, Omerbašić.