Fudbal

ZRINJSKI JE ŠAMPION! "Plemići" osvojili titulu SEDAM KOLA PRIJE KRAJA!

Autor Goran Arbutina

Ubjedljivom pobjedom nad Sarajevom fudbaleri Zrinjskog uradili ono što nije niko prije njih u bh. fudbalu.

Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva na čelu sa kapitenom Nemanjom Bilbijom ispisali su istoriju!

Nakon što su nizali su golove i pobjede i obarali rekorde bh. fudbala uspjeli su da naprave ono što nikada niko prije njih nije– osvojili su šampionsku titulu sedam kola prije kraja prvenstva!

Zrinjski je u derbiju 26. kola m:tel Premijer lige BIH na svom terenu savladao Sarajevo rezultatom 4:0 i tako stigao do 21 boda prednosti nad Tuzla sitijem, koji je ranije danas remizirao sa Borcem.

Tuzlaci imaju lošiji međusobni skor od Mostaraca, tako da je šampionska trka završena u subotu uveče goleadom na stadionu Pod Bijelim brijegom – Zrinjski je stigao do svoje sedme titule u istoriji!

Nakon prvih 45 minuta bilo je samo 1:0, zahvaljujući pogotku Nike Jankovića u 15. minutu.

Iako je ovo formalno bio jedan od derbija 26. kola može se reći da je bilo „samo“ 1.0 s obzirom da su na prethodnih šest mečeva na svom terenu postigli čak 26 golova.

Sarajevo ipak nije moglo da izbjegne sudbinu većine premijerligaških ekipa, pa je i ono upisalo debakl protiv Mostaraca, te vadilo loptu iz mreže nakon pogotka fantastičnog Nemanje Bilbije.

Kapiten Zrinjskog u 52. minutu povisio je na 2:0 svojim 27. golom u sezoni, a o kakvom se uspjehu radi govori podatak da je u Evropi od njega više pogodaka ove sezone postigao samo Robert Levandovski, koji je 31 put pogađao u prvenstvu.

Ekipa Sergeja jakirovića još jednom je pokazala da igra fantastičan napadački fudbal i da od njega ne odustaje ni nakon što je rezultat riješen, a tako je bilo i ove subote Pod Bijelim brijegom.

Za naredna dva gola pobrinuo se Jukić, doduše uuz malu pomoć defanzivca Sarajeva.

Nakon odličnog prodora u šesnaesterac po lijevoj strani u 62. minutu jukić je ubacio u pewterac, a lopeta se od Lazića odbila u mrežu 3:0.

Odličnu partiju krunisao je pogotkom za 4:0 u 76. minutu, nakon čega je već počelo polako slavlje na klupi Zrinjskog.

Odmah po isteku 90. minuta navijači su utrčali na teren i sa svojim ljubimcima proslavili sedmu titulu prvaka BIH.