Fudbal

Mitar nastavio da rešeta mreže! Dva komada za polufinale Kupa kralja (VIDEO)

Aleksandar Mitrović je najveća fudbalska sila koju je vidjela Saudijska Arabija.

Izvor: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Aleksandar Mitrović je uveo svoj Al Hilal u polufinale saudijskog Kupa Kralja! Korpulentni napadač iz Smedereva je postigao dva gola u pobjedi svog tima nad Al Tavonom 3:0 u četvrtlufinalu kupa. A od dva gola jedan je došao na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Prvi gol na utakmici postigao je upravo Mitrović kada je u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena pogodio za 1:0, a onda je u 50. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića uspi da postigne pogodak za 2:0. Treći pogodak za konačnih 3:0 djelo je Malkoma.

Ove sezone Aleksandar Mitrović imam 21 gol u 22 meča za Al Hilal, a njegova ekipa će je druga koja se našla u polufinalu. Al Halij je savladao Abhu 2:1 i prvi otišao u polufinale, a preostale četvrfinalne mečeve odigraće Al Fajsali i Al Itihad kao i Al Šabab i Al Nasr.