Fudbal

Napoli savladao Juventus: Vlahović se propisno ispromašivao (VIDEO)

Derbi 27. kola Serije A pripao je fudbalerima Napolija.

Izvor: Nicola Ianuale / Shutterstock Editorial / Profimedia

U derbiju 27. kola Serija A, fudbaleri Napolija savladali su Juventus na svom terenu rezultatom 2:1.

Vođstvo Napolitancima donio je Kviča Kvarackelija golom u 42. minutu. Nakon jednog ubačaja sa lijeve strane odbrana Juventusa odbija loptu do Gruzijca koji hvata volej i pogađa za 1:0.

Izjednačenje "staroj dami" donio je Federiko Kijeza u 81. minutu kada je iskosa pogodio mrežu domaćeg tima.

U 85. minuti Nonge je faulirao Osimena u šesnaestercu, a glavni aribtar pokazuje na bijelu tačku. Loptu na kreč je namjestio upravo Osimen, ali njegov udarac zaustavlja Šćešni. Ipak, lopta se odbija do Raspadorija koji postavlja konačnih 2:1.

Inače, 18-godišnji Nonge u igru je ušao u 76. minutu, da bi ga Alegri iz igre izveo u 90. minutu.

Mogao je Juventus do boda u sudijskoj nadoknadi, ali Rugani sa nekoliko metara od gola šalje loptu preko.

Nije ovo bilo veče ni Dušana Vlahovića koji je u prvom dijelu nije iskoristio tri zicera, a najbliže je bio golu u 34. minutu kada je pogodio stativu. Zbog žutih kartona, srpski napadač će propustiti narednu utakmicu Juventusa, koji će snage odmjeriti sa Atalantom.