Roma igra kao preporođena! Monca osjetila snagu De Rosijeve "vučice"

Autor Haris Krhalić

Ubjedljiv trijumf Rome.

de rosi Izvor: Insidefoto di andrea staccioli / Alamy / Alamy / Profimedia

Nakon što su u prošlom kolu savladali Torino, fudbaleri Rome su i ovog vikenda upisali nova tri boda. „Vučica“ je ovog puta bila bolja od Monce sa ubjedljivih 4:1.

Dolaskom De Rosija na klupu tima iz Rima, Roma igra kao preporođena te je u posljednjih sedam utakmica u Seriji A, računajući i ovu, postigla 20 golova te upisala šest pobjeda.

Ponovo je Dibala odigrao odličnu partiju, nakon što je protiv Torina postigao sva tri gola.

Inače, Romu je u vođstvo doveo Pelegrini u 38. minutu da bi četiri minuta kasnije Lukaku nakon asistencije Dibale povisio na 0:2.
Argentinac se u 63. minutu upisao i u listu strijelaca golom iz slobodnog udarca.

Četiri gola prednosti „vučici“ je donio Paredes sa bijele tačke u 82. minutu.

Utješni pogodak za Moncu postigao je Karboni tri minuta prije kraja utakmice.

Roma je ovim trijumfom prestigla Atalantu te sada zauzima petu poziciju sa 47 bodova, s tim da ekipa iz Bergama ima jedan bod manje, ali i utakmicu manje.

S druge strane, Monca se nalazi na 11. poziciji sa 36 bodova.