Uživo

Borac slavio protiv UTA Arada: Pogađali Vranješ i Đajić, novajlija skrivio jedanaesterac! (FOTO)

U drugom kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji, fudbaleri Borca bolji od rumunskog prvoligaša UTA Arada.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Golovima Stojana Vranješa u 37. i Pavla Đajića u 47. minutu, fudbaleri Borca u drugom kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji savladali su rumunskog prvoligaša UTA Arad 2:1 (1:0).

Jedini gol za Rumune postigao je Ezekijel Imo, u 61. minutu iz penala, nakon što je jedanaesterac skrivio Aleks Pihler, novajlija u redovima "crveno-plavih".

BORAC - UTA ARAD 2:1 (1:0)

Borac je utakmicu počeo u sastavu: Milićević, Kvržić, Ćelić, Karolina, Erera, Grahovac, Vranješ, Kulašin, Đajić, Vuković, Lukić. U nastavku su još igrali: Grujić, Hrelja, Pihler, Hasukić, Majers, Кeranović, Račić, Čavić, Marčetić, Šušić i Pejović.

Podsjetimo, u prvom testu u Sloveniji tim Mladena Žižovića odigrao je 2:2 protiv Celja.

Iz Borca su najavili da će tokom priprema u Sloveniji odigrati tri susreta, a treći rival u četvrtak, 27. juna, biće im još jedan klub iz Rumunije, Korvinul Hunedoare. Rumunski drugoligaš prošle sezone napravio je ogromno iznenađenje, osvojio tamošnji kup i izborio plasman na međunarodnu scenu.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:45

KRAJ

Pobjeda Borca 2:1.

18:43

88' - Druga opomena na meču

Nakon Vranješa, koji je dobio žuti karton u prvom poluvremenu, sada je opomenut i Čavić, koji je smetao golmanu UTA Arada prilikom ispucavanja lopte.

18:42

86' - Uzvraća Borac

Dobar napad sada na drugoj strani, ali sve se završilo samo sa kornerom za Borac. Jedan defanzivac rumunskog tima u posljednjem trenutku uspio je da interveniše ispred Marčetića i pošalje loptu van terena.

18:40

85' - Šansa za Rumune

Mogao je sada Imo i do svog drugog gola, ali nije uspio glavom da sprovede loptu u mrežu mladog Nikole Grujića, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru. Ostaje 2:1.

18:39

84' - Finiš meča, nema prolika

Bez uzbuđenja u posljednjih desetak minuta meča, ulazimo u sami finiš prijateljskog duela Borca i UTA Arada.

18:24

70' - Nova šansa

Pokušali su sada Rumuni nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola Borca.

18:23

69' - Bolja igra Rumuna u nastavku

Pokušavaju Rumuni da zaprijete i nakon postignutog gola, igra se sada uglavnom odvija na polovini terena koja pripada fudbalerima Borca.

18:22

66' - Milićević brani

Novi pokušaj fudbalera UTA Arada, ali Milićević nije imao problema da odbrani šut.

18:16

60' - GOOOL!!! Sada je 2:1

Rumuni su smanjili na 2:1 golom iz penala. Kazneni udarac skrivio je novajlija u dresu Borca Aleks Pihler, a Ezekijel Imo pogodio sa "kreča".

18:04

47' - GOOOL!!! Borac vodi 2:0!

Đajić lijepo pogađa sa distance i poduplava vođstvo "crveno-plavih".

Ponovo je odlični Erera započeo akciju, sa lijeve na desnu uposlio Hrelju, koji ostavlja loptu za Đajića, koji precizno pogađa. Lopta se od prečke odbila u gol Rumuna.

18:00

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

17:46

45' - Kraj prvog poluvremena

17:42

36' - GOOOL!!! Vranješ pogađa za 1:0!

Nakon prekida i centaršuta Erere sa lijeve strane, Vranješ glavom pogađa mrežu Rumuna i dovodio Borac u vođstvo.

17:31

31' - Prilika za UTA Arad

Vranješ napravio prekršaj na rubu šesnaesterca, iako je možda fudbaler Borca pretrpio faul. Ipak, nije bilo problema za "crveno-plave" jer je Fabri pogodio živi zid.

17:23

23' - Bude se Rumuni

Nakon početnog pritiska Borca, oslobodili su se i Rumuni, prešli na protivničku polovinu, ali za sada nema uzbuđenja pred golom Banjalučana.

17:08

8' - Erera prijeti

Erera se ubacio u napad i nakon dodavanja Vukovića šutirao iskosa sa lijeve strane, ali nije bio dovoljno precizan.