Fudbal

Istorija na Koševu - dva korištenja VAR-a u prvom poluvremenu!

Dva puta je u derbiju prvog kola Premijer lige BiH morala da reaguje VAR tehnologija.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

VAR tehnologija uvedena je od ove sezone u Premijer ligi BiH – a večeras je na Koševu korištena dva puta u prvom poluvremenu!

U derbiju prvog kola, sastali su se Sarajevo i Sloboda, poslije prvog poluvremena rezultat je 1:1, a i jedni i drugi mogu da zahvale VAR-u na pogocima!

U VAR sobi se, naime, provjeravao duel Filipa Jovića i Kemala Osmankovića u šesnaestercu, nakon čega je prvotimac Tuzlaka ostao na travi.

Tri-četiri minuta je glavni arbitar Antoni Bandić čekao povratnu informaciju od sudija zaduženih za snimak, a kada je dobio poziv da pregleda tu situaciju, dosudio je u 21. minutu penal za tuzlanski tim i pokazao žuti karton igraču Sarajeva.

Odgovornost za penal preuzeo je bivši član bordo tima Said Husejinović i matirao Emila Rockova.

Prvih 45 minuta je produženo šest minuta, a u smiraj prvog dijela nova reakcija iz VAR sobe i novi penal.

Pred golom Slobode Amar Hadžibeganović je igrao rukom, i ova situacija se pregledala nekoliko minuta, a kada je i sam pregledao snimak, sudija iz Gruda je dosudio jedanaesterac, koji je u pogodak pretvorio Đorđi Gulijašvili.

Podsjetimo, na ovoj utakmici na klupi Slobode debituje Marko Maksimović, nekadašnji trener Borca i Leotara.

Zrinjski – Sloga Meridian

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!