Autor Goran Arbutina

Jedan gol, ali važna tri boda za povratnika u Premijer ligu BIH.

FK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Radnik iz Bijeljine se vratio u Premijer ligu BIH, i to na velika vrata!

U premijernom meču sezone Radnik je upisao pobjedu savladavši ekipu GOŠK-a na gostovanju sa minimalnih 1:0.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo u 76. minutu, a djelo je Damjana Krajišnika koji je sjajno izveo slobodan udarac sa 20-25 metara i pogodio mrežu domaćih.

Bio je to prvi udarac Radnika u okvir gola, ali i jedna od rijetkih pravih prilika na ovom meču.

Prijetio je GOŠK od početka, ali pokušaji Gogića i Mihaljevića na samom startu, kao i pokušaji nešto kasnije, pa i akcija Avrića kada je Lakić intervenisao i pokupio loptu nisu bili dovoljno dobri.

Tek u samom finišu utakmice vidjeli smo prave prilike, GOŠK je krenuo u potpunu ofanzivu, ali umjesto mreže uspio je da pogodi stativu. Bilo je to šest minuta prije kraja kada je Lakić odbranio šut Avrića, a Čoko pogodio okvir gola.

Nekadašnji čuvar mreže banjalučkog Borca bio je pored Krajišnika junak pobjede Bijeljinaca pošto je u 93. minutu sjajnom intervencijom odbranio šut Perića i tako sačuvao sva tri boda.

Radnik je tako upisao izuzetno važnu pobjedu već na samom startu sezone, pošto iz Premijer lige BIH ispadaju četiri kluba. Upravo ova dva tima koja su otvorili sezonu „projektovana“ su u borbu za opstanak, pa je trijumf nad direktnim rivalom imao dvostruki značaj za Radnik.

U narednom kolu GOŠK igra protiv Zrinjskog dok Radnik dočečkuje ekipu Širokog Brijega.

Trener Radnika Velibor Đurić poslije utakmice čestitao je svojim igračima, a pobjedu je posvetio povrijeđenom fudbaleru bijeljinskog kluba Nebojši Gavriću.

"Postigli smo pogodak na vrijeme, jedna majstorija našeg igrača je presudila i odlazimo odavdje srećni i zadovoljni. Istina i GOŠK je imao neke svoje prilike gdje je naš golman Lakić izuzetno reagova i zadovoljni napuštamo Gabelu. Jako važna tri boda za nas na planu samopouzdanja. Nismo bili možda najbolji prema naprijed i opasni iz jednog razloga, a to je da su se ti igrači kasno priključili. Ovo nam je motiv više da nastavimo da radimo, pred nama je pakleno ne samo drugo već i naredna tri ili četiri kola", rekao je Đurić.