Uživo

Evrogol Ćužea dao nadu Zrinjskom, ali Mostarci revanš protiv Boteva ipak dočekuju s minusom (FOTO)

Botev u Plovdivu slavio protiv Zrinjskog 2:1 i u Mostar donosi minimalnu prednost.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski je poražen od Boteva u Plovdivu u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Nisu Mostarci bili na svom nivou u Bugarskoj, pa revanš za sedam dana pred svojom publikom dočekuju sa golom minusa.

BOTEV - ZRINJSKI 2:1 (1:0)
/Akere 35, Maraš 79 - Ćuže 77/

U Plovdivu je viđena otvorea utakmica, bilo je prilika na obje strane, a prvi su do gola došli domaći. Nigerijac Samuel Akere je u 35. minutu uz veliku dozu sreće pogodio mrežu večeras odličnog Marka Marića, koji je imao nekoliko fenomenalnih intervencija. Lopta je na putu ka golu zakačila Antonija Ivančića, promijenila smjer i prevarila golmana "plemića".

Sjajnim golom u 77. minutu Marijo Ćuže donio je egal Mostarcima, ali njihovo slavlje potrajalo je samo dva minuta. Veliku grešku gostujuće odbrane kaznio je crnogorski internacionalac Aleksa Maraš, koji je iskoristio poklon i pogodio za 2:1.

Revanš meč na programu je 16. avgusta od 20 časova na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru.

Pobjednik dvoboja Botev - Zrinjski u plej-ofu kvalifikacija igraće protiv boljeg iz dvomeča Cirih - Vitorija Gimaraeš. Po svemu sudeći biće to Portugalci, koji su kao gosti slavili u prvom meču u Švajcarskoj 3:0.

• BOTEV: Bernat, Minkov, Tam, Konte (72. Dijabate), Balojanis, Eto, Perera, Akere (70. Korošec), Popov (84. Karabeljov), Nvačukvu (84. Ukaki), Sekulić (70. Maraš). Trener: Dušan Kerkez.
  • ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Šunjić, Memija (61. Tičinović), Mlinar, Posavec (46. Kiš), Ivančić, Malekinušić (73. Topić), Mulahusejnović (86. Rušević), Ćuže. Trener: Mario Ivanković.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:53

Kraj!

Pobjeda Boteva 2:1.

21:49

90+1' - Ćuže!

Ponovo odličan šut Ćužea, ovaj put golman Boteva brani.

21:46

88' - Ponovo Marić!

Maraš ponovo u prilici, Marić ponovo izlazi kao pobjednik.

21:44

86' - Nova izmjena

Umjesto Mulahusejnovića ulazi Rušević.

21:44

85' - Žuti karton i za Kiša

21:42

83' - Dvostruka izmjena kod domaćih

Meč su završili Popov i Nvačukvu, a na teren su ušli Ukaki i Karabeljov.

21:41

81' - Žuti karton - Eto

21:38

79' - GOOOL!!! Botev ponovo vodi!

Greška Barišića, eskpresno Botev vrata prednost. Maraš je kaznio propust odbrane Mostaraca i pogodio za 2:1.

21:37

77' - GOOOL!!! Kakav gol Ćužea!

Zrinjski je stigao do izjednačenja. Sjajan gol postigao je Ćuže. Precizno je šutira, lopta se od stative odbila u gol Boteva!

21:32

73' - Mulahusejnović!

Još jedna dobra prilika za Zrinjski, Mulahusejnović je snažno šutirao sa 20 metara, Bernat boksuje u korner.

21:31

72' - Još dvije izmjene, po jedna na obje strane

Topić umjesto Malekinušića kod Zrinjskog, a Dijabate umjesto Kontea kod Boteva.

21:28

69' - Dvostruka izmjena kod Boteva

Sekulić i Akere su završili meč, u igri su Maraš i Korosec.

21:20

61' - Nova izmjena u gostujućem timu

Ivanković se odlučio na drugu izmjenu i na teren je poslao Tičinovića umjesto Memije.

21:17

57' - Marić ponovo sjajan, ali ofsajd

Mogao je sada Akere do svog drugog gola večeras, ali se ponovo ispriječio večeras sjajni golman Zrinjskog. Ipak, i da je Marić savladan gola ne bi bilo, jer je sa velikom zadrškom dosuđena nedozvoljena pozicija napadač iz Nigerije.

21:15

Očajan teren u Plovdivu

Ne prija fudbalerima Zrinjskom ni veoma loše stanje terena stadiona Hristo Botev. Pogledajte kako izgleda travnata podloga stadiona u Plovdivu.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

21:09

51' - Šunjić "požutio"

Drugi žuti karton za fudbalere Zrinjskog, sada je Šunjić upisan u bilježnicu portugalskog arbitra.

21:08

Vitorija sigurna

Pobjednik dvoboja Botev - Zrinjski u narednoj fazi takmičenja igraće protiv boljeg iz dvomeča Cirih - Vitorija Gimaraeš. Po svemu sudeći biće to Portugalci, koji su kao gosti slavili u prvom meču u Švajcarskoj 3:0.

21:06

48' - Nova šansa za Sekulića

Ispala je odbrana Zrinjskog, Sekulić je imao sjajnu priliku da poveća prednost Boteva, ali je Marić ponovo sjajno intervenisao. Ostaje 1:0, domaći sve opasniji.

21:05

46' - Pokušaj Popova

Bugari prijete odmah na startu drugog poluvremena. Šutirao je Popov, ali nije bio precizan.

Izvor: TV Arena SportScreenshot

21:04

46' - Promjena u Zrinjskom

Kiš je zamijenio Posaveca, prva izmjena na utakmic, i to na pauzi između dva poluvremena.

21:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:01

Borac poražen

Borac je poražen rezultatom 1:2 na gostovanju Ki Klaksviku.

Izvor: FK Borac

20:47

- poluvrijeme -

Kraj prvih 45 minuta, golom Samuelea Akerea od 35. minuta Botev vodi protiv Zrinjskog 1:0.

20:45

Borac gubi na Farskim Ostrvima

Finiš je utakmice Ki Klaksvik - Borac, a Farani imaju prednost 2:1. Ivaj meč igra se u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: MONDO

20:37

35' - GOOOL! Botev vodi!

Akere je imao mnogo sreće. Šutirao je, lopta je zakačila Ivančića i promijenila smjer, te prevarila Marića i završila iza njegovih leđa. Nije mogao ništa golman Zrinjskog, Botev je poveo.

20:31

31' - Mirna utakmica za sada

Prošlo je nešto više od pola sata igre, ali trenutno nema uzbuđenja.

20:26

23' - Žuti karton za Ivančića

Napravio je Ivančić već nekoliko prekršaja i zaradio javnu opomenu. Prvi žuti karton na utakmici.

20:17

15' - Bernat sjajno brani!

Sada velika prilika za goste. Ćuže se oslobodio svojih čuvara, ali nije najbolje šutirao i dozvolio je golmanu Boteva Bernatu da odbrani. Propala je velika šansa da Zrinjski dođe do prednosti.

20:14

12' - Pokušaj Sekulića

Popov je sada ubacio s lijeve strane, Sekulić pokušao iz voleja, ali nema problema za Zrinjski - lopta je završila daleko od Marićevog gola.

20:11

10' - Marić sjajno brani!

Prva velika prilika na utakmici, i to za Botev. Odlično je Akere šutirao, ali istakao se Marić i sjajno odbranio.

20:09

Koreografija navijača Boteva

20:04

3' - Faul za Zrinjski

Sada prilika na suprotnoj strani. Dosuđen je prekršaj za Mostarce, bio je to tzv. skraćeni korner, ali odbrana Boteva dobro reaguje i otklanja opasnost.

20:03

2' - Prekršaj Ivančića na rubu kaznenog prostora

Popov je cenrirao iz slobodnog udarca, ali nakon ubacivanja kapitena Boteva nema uzbuđenja pred golom Mostaraca.

20:01

1' - Počela je utakmica