Majstorija Bajraktarevića u MLS-u: Savršena egzekucija za oduševljenje komentatora (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Mladi fudbaler igra odilično.

Izvor: Anthony Nesmith / Zuma Press / Profimedia

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Esmir Bajraktarević postigao je majstorski pogodak na sinoćnjoj utakmici MLS-a. Njegov Nju Ingland Revolušn igrao je protiv Montreala, a meč je na kraju završio rezultatom 2:2.

Bajraktarević je pogodio za 2:0. Primio je loptu, prošao između dva protivnička fudbalera, namjestio se na lijevu nogu, a onda maestralno pogodio između četvorice fudbalera u lijevi dio gola za oduševljenje komentatora.

Pogledajte majstoriju mladog Bajraktarevića:

Inače, Nju Ingland je poveo u 24. minutu golom Vuda, da bi Bajraktarević uduplao prednost 11. minuta kasnije. Bio je to ujedno konačan rezultat prvog dijela. U 54. minutu Pirs je smanjio na 2:1 da bi konačan rezultat postavio Saliba u 68. minutu.

Za Esmira Bajraktarevića je ovo bio treći pogodak u sezoni. Ima i dvije upisane asistencije.

Naredna utakmica njegov tim očekuje već 21. septembra od 22 sata po našem vremenu kada će gostovati Šarlotu.