Liga šampiona

Potop Seltika u Dortmundu! Borusija brojala do sedam, "het-trik" Karima Adejemija! (VIDEO)

"Milioneri" su ponizili ekipu iz Glazgova u Dortmundu.

Izvor: BERND THISSEN / AFP / Profimedia

Borusija iz Dortmunda je petardom u prvom poluvremenu "počastila" škotskog šampiona, a do kraja je brojala do sedam!

BORUSIJA DORTMUND - SELTIK 7:1 (5:1).

Najzaslužniji za potop "kelta" na "Vestfalenu" bio je trostruki strelac Karim Adejemi!

Njemački fudbaler je mrežu Kaspera Šmajhera pogađao u 11, 29. i 42. minutu.

Goste je najprije u sedmom minutu iz penala "otvorio" Emre Džan, a "milioneri" su i četvrti pogodak postigli sa bijele tačke u 40. minutu kada je siguran bio Serhu Girasi.

Čast Škota je barem donekle spasio u devet minutu Japanac Dajzen Maeda, koji je izjednačio na 1:1 poslije početnog vođstva, a potom je uslijedila kanonada prvenstveno Adejemija!

U nastavku su Girasi u 66. i Feliks Nmeča u 79. minutu natjerali švedskog golmana Šmajhela da po sedmi put vadi loptu iz svoje mreže za jedan od najtežih poraza Seltika u istoriji kluba u Ligi šampiona.

S druge strane, Borusija je preuzela lidersku poziciju na tabeli sa šest bodova i gol-razlikom 10:1.