Pet šuteva – četiri gola! Brest je hit Lige šampiona – debitant protutnjao Salcburgom!

Debitant u Ligi šampiona je našao lijek za Austrijance u prva dva kola.

Liga šampiona Salcburg Brest 0 4  Izvor: KERSTIN JOENSSON / AFP / Profimedia

Brest je hit Lige šampiona!

Debitant u elitnom rangu, koji je prošle sezone bio trećeplasirani u francuskom prvenstvu, protutnjao je Austrijom. Izabranici Erika Roja šutirali su pet puta u okvir gola na gostovanju Salcburgu, a to im je bilo dovoljno da klubu koji je čak 17 puta bio državni prvak isporuče čak četiri gola!

SALCBURG – BREST 0:4

Podsjetimo, i u prvom kolu je Brest trijumfovao nad jednim predstavnikom Austrije, šampionom Šturmom, kojeg je pred domaćom publikom savladao rezultatom 2:1, pa se trenutno "šepuri" na liderskoj poziciji sa maksimalnim brojem bodova!

U večerašnjem duelu se prvo, u 11. minutu, zatresla mreža Bresta, ali je pogodak poništen nakon provjere u VAR sobi zbog ofsajda. A onda – rapsodija francuskog sastava!

Abdalah Sima je u 24. minutu postigao svoj prvi gol na večerašnjoj utakmici, da bi u periodu od 66. do 75. minuta klub iz Bretanje postigao tri pogotka!

Mahdi Kamara je uduplao prednost gostiju, potom je Sima po drugi put natjerao Janisa Blasviha da po treću put vadi loptu iz mreže, a košmarno veče za navijače i igrače Salcburga završeno je pogotkom Matijasa Pereire.

Poslije dva austrijska ispita, Brest će 23. oktobra ispred sebe imati jako težak izazov – dočekaće Bajer, aktuelnog prvaka Njemačke!

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!