Fudbal

Vlahović briljira u Ligi šampiona: "Bomba" Srbina, gol za TV špice!

Dušan Vlahović bio je dvostruki strijelac za Juventus protiv Lajpciga u Ligi šampiona.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

Dušan Vlahović pronašao je golgetersku formu. Poslije četiri meča bez pogotka, ušao je u "zonu" i upisao se u strijelce i u Ligi šampiona. Bio je strijelac za Juventus protiv Lajpciga i to dva puta, postigao je izjednačujući gol u 50. minutu na centaršut Andree Kambijasa, a onda je sa ivice kaznenog prostora poslao "bombu", neodbranjivo za golmana domaćeg tima.

Domaćin je poveo u 30. minutu preko Benjamina Šeška, bilo je mnogo šansi na obje strane, ali nije bilo golova. Problem za Tijaga Motu je i to što su se dvojica igrača povrijedila na početku meča, Bremer u šestom i Gonzales u 12. minutu, pa je već tada morao da pravi dvije prinudne promjene. Bio je to samo početak problema, pošto je golman Di Gregorio u 59. minutu igrao rukom van kaznenog prostora, dobio je direktan crveni karton. Morao je da uđe rezervni golman Perin pošto je tim ostao sa desetoricom. Onda je u 65. minutu Luiz igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je Šeško iz penala pogodio za 2:1. Loše se pisalo Juveu...

Ali, onda je na scenu stupio Vlahović i majstorijom u 69. minutu je donio novo izjednačenje. Prelijep pogodak srpskog napadača...

Podsjetimo, Vlahović je protiv Đenove u Seriji A dao dva gola, ali je njegov način proslave gola podigao buru pošto je pokušao da ućutka kritičare. Umjesto toga je dobio još više kritika... On se nije našao na spisku selektora Dragana Stojkovića za mečeve u Ligi nacija i čeka se konferencija Piksija na kojoj se očekuje više informacija o razlozima izostanka.

Juventus je i sa igračem manje uspio da slavi. Konseisao je donio veliku pobjedu "bjankonerima" u 82. minutu.