Uz dosta muke: Juventus sa igračem više do trijumfa nad Laciom

Autor Haris Krhalić

Autogol Gile riješio pitanje pobjednika.

Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Juventusa su u okviru 8. kola Serije A pred domaćom publikom upisali minimalan trijumf nad ekipom Lacija (1:0).

Gosti su dosta rano ostali sa igračem manje na terenu nakon što je Romanjoli zaradio crveni karton. Imala je „stara dama“ nekoliko dobrih prilika da dođe do prednosti. Najprije Gati nije iskoristio dobru šansu, da bi Vlahović u 57. minutu pogodio prečku.

Luiz dvije minute kasnije glavom šalje loptu malo pored lijeve stative, a onda u 76. minutu ponovo glavom šalje loptu pored desne stative.
Ono što nisu uspjeli fudbaleri Juventusa odradio je Gila za njih. U 85. minutu nakon jednog centrašuta sa lijeve strane defanzivac Lacija nespretno reaguje i šalje loptu u svoju mrežu za konačnih 1:0.

Ranije danas odigrane su još tri utakmice Serije A, a pobjedu rezultatom 1:0 upisao je Milan protiv Udienezea. Komo i Parma odigrali su neriješeno 1:1 dok pobjednik nije viđen ni na meču Đenove i Bolonje (2:2).