Milan izdržao sa igračem manje: Pavloviću pukla arkada (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Milan je upisao trijumf protiv Udinezea iako je od 29. minuta igrao sa igračem manje.

strahinja pavlović Izvor: Screenshot

Fudbaleri Milana su u okviru 8. kola Serije A na svom terenu savladali ekipu Udinezea sa minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan trijumfa postigao je Čukvueze u 13. minutu, a asistenciju je upisao Pulišić.

Ipak, ubrzo nakog tog gola počeli su problemi za ekipu Milana s obzirom da je Reijnders u 29. minutu isključen. Holanđanin je kao posljednji fudbaler oborio jedno igrača Udinezea nakon čega je zaradio direktan crveni karton.

Ni tu nije bio kraj problema za „rosonere“ . U finišu prvog poluvremena Strahinja Pavlović sudario se glavom sa Lorencom Lukom, a to je rezultiralo pucanjem arkade kod Srbina koji je utakmicu nastavio sa zavojem na glavi.

Pavlović je kada je shvatio šta se desilo bio vidno iznerviran, pogledajte njegovu reakciju:

Ipak, ni igrač više nije pomogao Udinezeu koje ni u drugom poluvremenu nije ozbiljnije zaprijetilo golu Milana sve do šestog minuta sudijske nadoknade kada je nakon velike gužve Tomori nakon velike gužve, u namjeri da očisti loptu ispred svog gola, zakucao je u vlastitu mrežu.

Ipak, nakon VAR provjere ispostavilo se da je jedan od fudbalera Udineze ranije bio u ofsajdu zbog čega je ovaj gol poništen, a Milan stigao do tri boda.