BORAC ZA ISTORIJU! Savić pogodio, Banjalučani slavili na Kipru (FOTO/VIDEO)

Borac u Nikoziji osvojio sva tri boda!

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Fudbaleri Borca srušili su APOEL u Nikoziju!

Banjalučani su u okviru drugog kola Konferencijske lige savladali klub sa Kipra rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan velike pobjede i još veća tri boda postigao je Stefan Savić u 63. minutu meča.

Savić je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a njegov centaršut je prošao kroz šesnaesterac, lopta nije nikog dirala i završila je iza leđa domaćeg golmana.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, osim poništenog gola Radosava Petrovića koji je glavom savladao Manojlovića, ali je bio u ofsajdu.

Imao je APOEL više od igre u drugom poluvremenu, posebno nakon primljenog gola, ali je banjalučki klub izdržao sve nalete i na kraju došao do novih bodova te sada imaju četiri nakon prva dva kola Konferencijske lige.

Vrijedi pomenuti manji incident na tribinama GSP stadiona. Nekolicina pristalica APOEL-a pokušala je da se probije do dijela tribine gdje je Borčeva delegacija i čak da se fizički obračuna. Razlog je to što su prijatelji banjalučkog kluba u jednom trenutku kraćim navijanjem pružili podršku Borcu. Veći i incident su spriječili redari.

A bilo je i skandiranja "Kosovo Srbija":

Više detalja o samoj utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA"

20:36

KRAJ

Velika pobjeda Borca! Banjalučani slavili 1:0 golom Stefana Savić iz 63. minuta.

20:31

90+1' Još 4 minuta

Igraće se četiri minuta nadoknade na Kipru!

20:31

90' Pokušaj Katircisa

Rezervista Katircis je okušao svoju sreću sa distance, ali i to ide preko gola.

20:28

87' Ponovo Abanja sa distance

Povukao je Abanja odlično loptu i šutirao sa distance, ali lopta ide tik preko prečke.

20:26

86' Manojlović stiže na vrijeme

Istrčao je golman Borca i u posljednjim trenutku izbacio loptu ispred Baha.

20:22

81'- Izmjena na obje strane

Kod Borca izlazi Skorup, a umjesto njega će Pihler na teren dok je kod APOEL-a igru napustio Majer, a ušao je Katircis.

20:21

80' Kakva šansa za Borac!

Savić je presjekao jednu loptu na sredini terena, povukao i uposlio Vranješa koji je bio sam pred golmanom APOEL-a, ali se sapleo u ključno trenutku i propala je odlična prilika za Banjalučane

20:18

77' Pogirava se Majers pred svojim golom

Gradio se Majers možda i bez potrebe, ali na kraju sve završava sa faulom Majera.

20:14

73' Abanja prijeti!

Odlično je šutirao Abanja sa ruba 16 metara, ali na sreću Borca lopta ide malo pored gola.

20:13

72' U igri Vranješ

Teren je napustio Despotović.

20:11

70' Žuti golmanu Borca, dvostruka izjmena u APOEL-u

Teren su napustili Endongala i Markinjos, a umjesto njih ušli su Bah i Korbu.

20:10

POGLEDAJTE POGODAK SAVIĆA

Ovako je Borac stigao do vođstva u Nikoziji

20:04

63' VODI BORAC!

Centrirao je Savić, a lopta, koju nije niko dirao, je na kraju završila iza leđa Beleca!

20:02

61' Žuti Čebaki

Faulirao je Čebake Ereru koji je ostao ležati na travi. Imaće Borac ubačaj sa lijeve strane. Loptu je namjestio Savić.

20:00

59' Trostruka izmjena u redovima Borca

Žižović iz igre vadi Kulašina, Vukčevića i Srećkovića, a umjesto njih na terenu su Hrelja, Kvržić i Nikolov.

19:58

57' Pokušao je Ogrinec!

Savić je probio po lijevoj strani i centrirao, a lopta stiže do Ogrineca koji je šutirao sa nekih 20 metara od gola, ali ide to pored gola.

19:57

57' Žižović sprema izmjene

19:56

56' Požutio i Vukčević

19:55

54' Gužva pred golom Borca

Bilo je opasno pred golom Banjalučana, lopta je prošla kroz peterac, a onda smo vidjeli i pokušaj sa distance koji je izblokiran.

19:54

53'- Žuti i Srećkoviću

19:52

51' Centrašut Savića i žuti Despotoviću

Ubacio je Savić loptu sa lijeve strane, Despotović pokušao makazicama, ali umjesto lopte udario je Sušića nogom u prsa i glavu, a za to je dobio žuti karton.

19:46

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Domaći tim je u prvom poluvremenu imao posjed lopte 69 odsto.

19:38

Skandiranje "Kosovo Srbija"

Navijači APOEL-a i Borca nakon završetka prvog poluvremena zajedno skandirali KOSOVO SRBIJA

Pogledajte:

19:31

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nema golova nakon prvih 45 minuta.

19:30

INCIDENT NA TRIBINI

Nekolicina pristalica APOEL-a pokušala je da se probije do dijela tribine gdje je Borčeva delegacija i čak da se fizički obračuna. Razlog je to što su prijatelji banjalučkog kluba u jednom trenutku kraćim navijanjem pružili podršku Borcu. Veći i incident su spriječili redari. Pročitajte više.

19:29

45' Žuti za klupu Borca i trenera APOEL-a

Žuti karton dobio je trener APOEL-a dok je požutio i neko na klupi Borca. Nije baš nije najjasnije da li je to bio Žižović ili neko drugi. Igraće se još dvije minute nadoknade.

19:26

Zašto APOEL-ovi navijači nose narandžasto?

19:26

42' APOEL ima incijativu

19:21

38' Petrović preko gola

Petrović nakon centaršuta šalje loptu glavom preko gola.

19:20

37' Ponovo APOEL u opasnoj zoni

Domaći tim ima slobodan udarac, biće to neka vrsta skraćenog kornera.

19:17

34' Loš centaršut Tehere

Izbacuje loptu Karolina

19:16

32' Novi slobodan udarac za domaći tim

Ovog puta će APOEL imati ubačaj sa desne strane.

19:14

31' Brani Manojlović!

Šutirao je El Arabi iskosa sa lijeve strane, ali siguran Manojlović.

19:14

30' Despotović malo kasni

Pokušao je Despotović stići jednu dugu loptu, ali bio je brži golman APOEL-a.

19:10

FOTO

19:09

NEMA GOLA, OFSAJD!

Neće biti priznat ovaj pogodak. Petrović je bio u ofsajdu!

19:09

GLEDA SE VAR

Dodajmo da je minut prije gola Petrovića, požutio Enver Kulašin.

19:07

24' VODI APOEL! 1:0

Nakon ubačaja Tehere iz slobodnog udaraca sa lijeve strane, zaboravljeni Petrović glavom pogađa za prednost APOEL-a.

18:59

17' Prvi korner za APOEL

Kombinovao je domaći tim, Markinjos dodao do Majera, a ovaj mu je odmah vratio dok je Brazilac bio u ofsajdu.

18:54

11' Hvata Manojlović

Šutirao je Majer, ali siguran Manojlović.

18:54

10' Slobodan udarac za domaći tim

Imaće APOEL slobodan udarac na nekih 30 metara od gola, sa lijeve strane

18:52

9' Odličan pritisak Borca

Fudbaleri Borca odlično igraju u uvodnim minutama meča, igra se uglavnom na polovini APOEL-a, ali pravih prilika još nema.

18:50

7' Korner za Borac

Centrirao je Erera, a odbrana izbacuje loptu u korner. U nastavku akcije nije bilo opasnosti po gol APOEL-a, s obzirom da je to domaći tim izbio loptu ispred svog gola.

18:50

Užarena atmosfera

Ostali smo vam dužni fotografiju tribine na kojoj su najvatrenije pristalice APOEL-a

18:46

3' Polušansa za Borac

Pokušao je Srećković, ali nije bilo problema za domaći tim. Lopta ide pored desne stative

18:43

1' Počela je utakmica!

18:41

Sve spremno za početak!

Igrači su izašli na teren, dok na tribini sa najvatrenijim navijačima APOEL-a vlada sjajna atmosfera, a zapaljeno je i nekoliko baklji.

18:38

APOEL će imati veliku podršku

18:30

Da li će stadion biti pun?

Pogledajte kako izgledaju tribine GSP stadiona 20 minuta prije početka meča.

18:28

Tu su i navijači Borca!

Na tribine su stigli i navijači Borca.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

18:20

Podrška za Banjalučane

O tome šta očekuje Borac u duelu sa šampionom Kipra za MONDO je govorio Vukašin Jovanović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Zenita i Bordoa koji je dvije sezone proveo i u kiparskom Apolonu iz Limasola.

Član čuvene generacije "zlatnih orlića" sa Novog Zelanda prvo je čestitao Banjalučanima na sjajnim uspjesima ovog ljeta sa kojim se nastavilo i u evropskoj jeseni.

18:14

Stadion se polako puni

Ostalo je još pola sata do početka meča, a stadion se polako puni.

18:13

Izlazak domaćeg tima

18:10

Fudbaleri Borca na zagrijavanju

17:57

Najvatreniji navijači APOEL-a na motociklima stižu na meč

Najvatreniji navijači APOEL-a, grupa ULTRAS APOEL, na večerašnju utakmicu stigli su motociklima, što je svojevrsna tradicija ove grupe.

17:55

Gdje god je Borac i on je tu!

Banjalučanin Aleksandar Kuzmanović samo ove godine prevalio nekoliko hiljada kilometara, sve zbog banjalučkog Borca.

Banjalučanin Aleksandar Kuzmanović bodri Borac na svim krajevima Evrope
Izvor: YouTube/Mondo BiH

17:48

Svlačionica Banjalučana

17:44

Susret nekadašnjih saigrača

Mladen Žižović i Mateo Sušić su jedno vrijeme bili saigrači u Zrinjskom, a večeras će biti na suprotnim stranama. Sušić se našao u startnoj postavi APOEL-a dok će Žižović komandovati fudbalerima Borca.

17:41

Gdje se igra?

Duel APOEL-a i Borca biće odigran na stadionu GSP u Nikoziji koji je ovog mjeseca proslavio 25. rođendan. Upoznajte se sa zdanjem na kojem će crveno-plavi igrati protiv Kiprana!

17:40

Početnih 11 APOEL-a

Za APEOL će od prve minute zaigrati: Belec, Čebake, Sušić, Petrović, Laifis, Abanja, Markinjos, Tehera, Ndongala, Majer i El Arabi