Premijer liga BiH

Velež prekinuo crnu seriju i prvi put slavio u Mostaru!

Fudbaleri Veleža zabilježili su prvu domaću pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Izvor: Facebook/ HŠK Posušje

Nakon tri uzastopna poraza, "rođeni" su prekinuli crnu seriju i upisali prvu pobjedu na svom stadionu od početka sezone!

VELEŽ - POSUŠJE 3:0 (0:0)

Poslije prilično neinteresantnog prvog poluvremena, Mostarci su u nastavku stigli do ubjedljivog trijumfa.

Najprije je u 56. minutu zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, opravdano dosuđen jedanaesterac, koji je sigurno izveo Mihael Mlinarić i doveo Velež do prednosti - 1:0.

Devet minuta kasnije, Gruzijac Zurab Museliani je riješio pitanje pobjednika i upisao prvenac u dresu Veleža - 2:0.

Tačku na i stavio je u 82. minutu Nermin Haskić nakon solo akcije u kojoj je prevario čuvara, a onda pogodio mrežu Marka Galića - 3:0.