Željezničar "iščupao" pobjedu protiv Radnika! Bijeljinci imali bod u džepu, pa primili dva gola u nadoknadi!

Sarajevski premijerligaš je "na jedvite jade" uspio da stigne do pobjede na otvaranju 11. kola Premijer lige BiH.

Premijer liga BiH Željezničar Radnik  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Imao je Radnik bod u džepu sa Grbavice, na otvaranju 11. kola, ali je primio dva gola u nadoknadi drugog poluvremena i pognute glave napustio teren u Sarajevu:

ŽELJEZNIČAR – RADNIK 2:0 (0:0)
/Boljević 90+3, 90+7/

Na kraju je u junaka sarajevskih plavih izrastao Aleksandar Boljević, a u tragičara gostiju Stefan Josipović.  Crnogorski ofanzivac je postigao oba gola za domaće kada se već očekivao kraj meča, dok je Josipović napravio dvije greške i direktno "pomogao" Boljeviću da poentira.

Do tada je meč tekao u terenskoj dominaciji tima sa Grbavice – ali jalovoj. Igrači Denisa Ćorića su kontrolisali posjed, ali bez udarca u okvir gola.

Sa druge strane, puleni Velibora Đurića su se orijentisali na defanzivu te su rijetko prijetili domaćima, ali kad su odlazili pred gol Vedada Muftića, bili su bliže vođstvu.

Tako je Radnik iz jedine prilike u prvom poluvremenu mogao da šokira Grbavicu. Danilo Teodorović je u 29. minutu izašao sam ispred Vedada Muftića, ali je lopta nakon njegovog šuta pogodila stativu, pa je ostalo 0:0.

Ponovo je Radnik zaprijetio u 58. minutu, kada se tresla mreža domaćeg sastava. Đorđe Pantelić je odigrao sa desne strane na suprotnu stativu za Teodorića koji je savladao "jedinicu" domaćeg sastava, ali je gol poništen jer se Pantelić u trenutku kada je dobio loptu bio u ofsajdu.

Kada se već očekivao kraj meča, domaći su postigli dva pogotka, a tome su kumovala dva propusta već pomenutog Josipovića.

Nakon jedne dubinske lopte domaćih, htio je Josipović da vrati loptu do svog golmana Filipa Samurovića. Učinio je to loše, presjekao je taj pas Boljević i pogodio za 1:0.

Samo par minuta kasnije Josipović je izgubio jednu loptu pred svojim golom, Željezničar je krenuo u napad u kojem je Samurović skrivio penal, a Boljević ga je pretvorio u gol.

Krajem sljedeće nedjelje igraće se mečevi 12. runde, u kojoj će Željezničar dočekati Velež, dok će Radnik u goste Širokom Brijegu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!