Fudbal

Šerif odigrao sezonu bez poraza, a nije šampion Moldavije: Nevjerovatan sistem takmičenja, za vjerovali ili ne

Šerif iz Tiraspolja nije izgubio meč čitave sezone, a nije ni šampion.

Izvor: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Milsami je šampion Moldavije u fudbalu iako je izgubio ukupno šest utakmica, za razliku od neporaženog Šerifa, koji je ipak završio kao treći. 

U komplikovanom sistemu takmičenja nakon prve faze brišu se svi bodovi i igra se praktično ispočetka. U takvoj borbi Milsami je osvojio titulu i mjesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će Šerif, nekadašnji učesnik LŠ, na ljeto u kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Vicešampion Moldavije je Zimbru iz Kišinjeva i igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Na kraju "faze dva" uračunati su samo bodovi osvojeni tokom nje, u 10 odigranih rundi. Milsami je u tom periodu doživio jedan poraz (od branioca titule, Petrokuba) i uspio je da sabere 21 bod, dovoljan za drugu titulu u klupskoj istoriji.

Od formiranja samostalne lige Moldavije 1992. godine ubjedljivo najviše titula osvojio je Šerif (21), pratio ga je Zimbru (8), a Milsami je od ove nedjelje u grupi timova koji su po jednom bili šampioni. Za novog prvaka Moldavije igra i srpski fudbaler Todor Glišović, Užičanin ponikao u Metalcu i Slobodi iz Užica.

Tagovi