Veljko Birmančević je novi fudbaler Hetafea.
Veljko Birmančević ide u elitu evropskog fudbala. Krilni fudbaler selekcije Srbije preći će u Hetafe na pozajmicu od šest mjeseci. Posljednjeg dana prelaznog roka krilni fudbaler je završio u Ligi petice i nakon epizode u Tuluzu u Francuskoj sada će igati u Španiji.
Navodno je ovo pozajmica sa pravom otkupa, a otkup će koštati tim iz predgrađa Madrida 4.000.000 evra. Naravno, da bi se to desilo prije svega je neophodno da Hetafe ostane u Primeri.
Pogledajte i kako je Hetafe najavio transfer:
Ovijedo je posljednji na tabeli sa 16 bodova, Levante je iznad sa 18, dok Rajo Valjekano kao posljednji u zoni ispadanja ima 22. Zatim slijedi Hetafe sa 23 koliko ima i Valensija, a do osmog mjesta na tabeli na kome je Real Sosijedad je samo pet bodova tako da se praktično dvije trećine lige bori za opstanak.
Birmančević je ove sezone blistao u dresu Sparte, dao je osam golova i upisao četiri asistencije tako da se uprava nada da će uspjeti da ovim potezom osigura da se u Madridu i naredne sezone igra elitni fudbal.
Birmančević je ponikao u omladinskoj školi Partizana, zatim je poslije samo nekoliko mečeva u prvom timu poslat u Teleoptik, pa u Rad. Nakon tri godine u Čukaričkom, igrao je za Malme, Tuluz jedne sezone i Spartu iz Praga. Za Srbiju ima 13 nastupa.