Fudbal

Velež gazda Mostara, Zrinjski pao u Vrapčićima!

“Rođeni” minimalnim rezultatom savladali Zrinjski u mostarskom derbiju i revanširao se “plemićima” za poraz na startu Premijer lige BIH.

Poslije dugo vremena Velež je gazda Mostara!

“Rođeni” su golom Zvonića u finišu meča savladali ekipu Zrinjskog rezultatom 1:0 i poslije pet godina konačno srušili najvećeg rivala.

Mostarski derbi nije opravdao očekivanja, pa je viđeno svega nekoliko prilika, a najbolju u prvom poluvremenu imao je Nusmir Fajić, kada je u 39. minutu za malo zakasnio na centaršut s desne strane.

Domaći fudbaleri imali su inicijativu, ali ne i rješenja za golmana Zrinjskog Ivana Brkića, koji je u par navrata dobro intervenisao.

Ipak, čuvar mreže gostiju ipak je kapitulirao pet minuta prije kraja, na oduševljenje domaće publike.

Denis Zvonić najbolje se snašao u gužvi poslije kornera i poslao loptu u mrežu za pobjedu Veleža 1:0 i veliko slavlje u Vrapčićima.

Nakon ovog poraza Zrinjski je šesti na tabeli sa 20 bodova, a Velež se s tri nova boda popeo na osmom mjesto sa osvojenih 15 bodova.