Borac u najboljoj SERIJI u posljednjih PET godina!

Banjalučki Borac potvrdio dobru formu pobjedom nad Zvijezdom 09 u gostima. Crveno-plavima trebalo 95 utakmica da vežu tri pobjede u najvišem rangu.

Poslije reprezentativne pauze bh. premijerligaši vratili su se na teren, a dve sedmice odmora nisu ostavile traga na fudbalerima Borca koji su nastavili sa pobjedama.

Crveno-plavi su kao gosti savladali Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 i upisali petu pobjedu ove sezone.

Mostarski derbi završen je minimalnom pobjedom Veleža nad Zrinjskim, a za iznenađenje pobrinuo se Radnik koji je sa 3:0 slavio na gostovanju Tuzla sitiju

Banjalučani su opravdali ulogu favorita protiv "fenjeraša", a trebalo im je nešto više od pola sata igre da probiju bedem Zvijezde 09.

Vranješ sam kao cijela Zvijezda

Stojan Vranješ pogotkom u Ugljeviku došao je do učinka od osam postignutih golova, što je više nego što su postigli svi fudbaleri Zvijezde 09 zajedno. Ekipa iz etno-sela postigla je šest i primila pet puta više – 30.

Goste je u vođstvo doveo Ivan Crnov u 35. minutu , a trijumf je “ovjerio” Stojan Vranješ iz penala u 62. minutu. Imala je ekipa Branislava Krunića priliku i za ubjedljivo vođstvo, ali su u finišu susreta pogodili prečku.

Borac je tako potvrdio dobru formu, najbolju u Premijer ligi BIH u posljednjih pet godina.

Crveno-plavi su vezali tri pobjede u najvišem rangu, što je prvi put još od 2014. godine, kada su ostvarili četiri trijumfa u nizu.

Ekipa koju je vodio Vinko Marinović tada je redom pobjeđivala Slaviju, Zrinjski, Radnik i Željezničar, i to sve rezultatom 1:0.

Na ruku Borcu idu i ostali rezultati 13. kola, tako da poslije pobjede Veleža nad Zrinjskim i trijumfa Radnika protiv Tuzla sitija zaostaje samo tri boda za drugoplasiranim Tuzlacima.