Lukićev "poker" za 27 minuta, deveta pobjeda Krupe u nizu!

Sjajna Krupa sigurnim korakom gazi ka Premijer ligi BiH. Mladi napadač za 27 minuta postigao četiri gola, te preuzeo lidersku poziciju na listi strijelaca.

Jovo Lukić - Jedinstvo 4:0!

Mladi napadač Krupe za svega 27 minuta postigao je čak četiri pogotka, koji su ekipi Zorana Marića bila dovoljna za deveti uzastopni trijumf u Prvoj ligi RS.

Lukić se tako sa devet pogodaka izdvojio na čelu liste strijelaca, a da ga trener Marić nije iz igre izvukao već na poluvremenu, ta brojka mogla je biti i veća.

Ovako, ostalo je 4:0, pa Krupa sigurnim korakom nastavlja potjeru za osvajanjem šampionske titule i plasmanom, odnosno povratkom u Premijer ligu BiH.

I najbliži pratilac Krupe, Rudar prijedor, Slavio je u 11. kolu, ali daleko teže od očekivanog. Pobjedu "rudarima" osigurao je defanzivac Nemanja Pekija 10 minuta prije kraja meča. Prethodno su domaći stekli prednost preko Mihajla Savanovića u prvom dijelu, da bi na 1:1 uspio da izjednači Filip Blagojević.

Iako su od 14. minuta imali igrača više (isključen golman domaćih Boriša Bodiroga), fudbaleri Alfa Modriče poraženi su u Janji 0:2. Podrinje je tako nastavilo sa sjajnim partijama od dolaska Muhameda Jusufovića na klupu.

Već do pauze domaći su stekli dva gola prednosti, preko Vladimira Molerovića i Dragana Došle, te u nastavku srčanom igrom, uprkos igračkom deficitu, uspjeli da zadrže vođstvo i ostvare veliki trijumf.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Kozara u Derventi. Dejan Glišić i Draško Lolić pogađali su za "crveno-bijele" iz Gradiške, dok je jedini pogodak za Tekstilac postigao Slađan Stupar.

Slobodna u ovom kolu bila je ekipa banjalučkog Željezničara.