"Lude" scene u Meksiku: Jedni protestovali, drugi pogađali!

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Igrači Verakruza nisu plaćeni posljednjih šest mjeseci, zbog čega su prvih pet minuta utakmice meksičke prve lige (Liga MX) protiv Tigresa odlučili – da mirno stoje na terenu!

Fudbaleri meksičkog Verakruza već mjesecima nisu primili platu, pa su na nesvakidašnji način odlučili da protestuju, a to ih je koštalo poraza u meču protiv Tigresa.

Lokalni mediji javljaju da igrači Verakruza plaću nisu plaćeni posljednjih šest mjeseci, zbog čega su prvih pet minuta utakmice meksičke prve lige (Liga MX) protiv Tigresa odlučili – da mirno stoje na terenu!

Sudija je dao znak za početak meča meča, a igrači Verakruza su samo loptu gurnuli sa centra i stali.

Fudbaleri protivničke ekipe Tigresa su zbunjeno posmatrali situaciju, a nakon minut i po su odlučili krenuti u napad, te je Eduardo Vargas gurnuo loptu u nebranjeni gol Verakruza.

Nakon što je lopšta izvedena sa centra, fudbaleri Tigresa su ponovo krenuli u napad, a strijelac za vođstvo od 2:0 bio je Andre-Pjer Žinjak.

U šestoj minuti meča fudbaleri Verakruza su okončali protest i počeli igrati, ali su u istoj minuti primili i treći gol koji je postigao Vargas.

Jedini gol za Verakruz je u posljednjim trenucima meča postigao bivši turski reprezentativac Kolin Kazim.

Nakon završetka meča fudbaleri Verakruza su odbili da se rukuju sa igračima Tigresa i ironično su im aplaudirali zbog dva gola postignuta u jeku protesta.