Fudbal

Grujićeva Herta odolijevala sat vremena, a onda se raspala protiv Bajerna!

Bajern je u drugom poluvremenu deklasirao Hertu na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

BERLIN, GERMANY - JANUARY 19: Thomas Muller of FC Bayern Muenchen scores his sides first goalduring the Bundesliga match between Hertha BSC and FC Bayern Muenchen at Olympiastadion on January 19, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images)
Izvor: Maja Hitij/Bongarts

Bajern je nastavio sa pobjedama i u drugom dijelu sezone u Bundesligi.

Iako su Bavarci u Berlinu bili bez šestorice standardnih prvotimaca, zbog čega je trener Hansi Flik imao dosta problema sa sastavom protiv Herte, zabilježili su 11. trijumf u sezoni. I to vrlo ubjedjivo!

HERTA - BAJERN 0:4 (0:0)

Hansi Flik u nedjelju nije mogao da računa na stoperski par Niklas Zule i Lukas Ernandez, potom krilne napadače Kingslija Komana i Serža Gnabrija, koji je bio na klupi zbog problema sa Ahilovom tetivom, a van stroja bio je i Havi Martinez, te suspendovani Jošua Kimih.

Još kad tome dodamo i da je nedavno operisan napadač Robert Levandovski, onda je jasno da su se navijači Herte s razlogom nadali eventualnom iznenađenju.

Međutim, izabranici Jirgena Klinsmana, za koje je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Marko Grujić, uspjeli su odole punih sat vremena, da bi potom u narednih 25 minuta primili četiri gola.

Mrežu Runea Jarštajna pogađali su Tomas Miler, Robert Levandovski, Tijago Alkantara i Ivan Perišić za drugu poziciju i "minus četiri" boda u odnosu na lidera na tabeli RB Lajpcig.

Izvor: Stuart Franklin/Bongarts

Prvom pogotku minhenske ekipe "kumovao" je Grujić, koji je izgubio loptu na sredini terena, a ona je brzo stigla pred šesnaesterac Herte. Leon Gorecka je ubacio u peterac, Perišić je glavom vratio povratnu, a volej uhvatio Tomas Miler za vođstvo Bavaraca - 0:1.

Četiri minuta kasnije, Levandovski je pogodio mrežu, ali je sudija Tobijas Štiler poništio pogodak zbog prekršaja Poljaka nad golmanom Jarštajnom.

U 73. minutu glupost je napravio defanzivac domaćina Lukas Klunter, koji je rukama povlačio protivnika, a sudija Tobijas Štiler pokazao na penal iz kojeg je 20. "recku" uknjižio Robert Levandovski i izjednačio se sa napadačem RB Lajpciga Timom Vernerom na vrhu najbojih golgetera Bundeslige - 0:2.

Praktično u sljedećem napadu, odličnu akciju Leona Gorecke krunisao je majstorskim pogotkom Tijago Alkantara, da bi "poker" golova u mreži Herte kompletirao Ivan Perišić na asistenciju Milera.

Herta je prekinula niz od četiri meča bez poraza i nalazi se na samo dva boda prednosti od opasne zone.