Domaći se snalazili, gosti slali projektile: Uzbudljiva podjela bodova

Autor Nebojša Marković

Zanimljiva utakmica Viljareala i Sevilje na otvaranju 31. kola Primere.

Izvor: ALEX CAPARROS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty images/Alex Caparros

"Žuta podmornica" je dva puta vodila, ali su gosti iz Andaluzije dva puta na prelijepe načine uspijevali da se vrate u meč. Na kraju, moraće dvije ekipe iz vrha Primere da se zadovolje podjelom bodova.

VILJAREAL - SEVILJA 2:2 (2:1)
/Alkaser 18, Tores 45+4 - Eskudero 39, El Hadadi 63/

Odličnu utakmicu smo imali priliku da gledamo, pošto ne samo da su viđena četiri pogotka, već i nekoliko vrlo lijepih, naročito od strane gostiju.

Međutim, domaći su bili ti koji su došli do vođstva, kada je Pako Alkaser u ranoj fazi meča iskoristio odbranu golmana Sevilje da "otpadak" pokupi i smjesti u mrežu.

Eskudero je uzvratio sjajnim pogotkom sa 20 i više metara, ostavivši Asenha nemoćnim. I kada je djelovalo da će to biti rezultat prvog poluvremena, Pau Tores je u četvrtom minutu nadoknade iskoristio perfektno izveden korner Santija Kazorle.

Međutim, nije to bilo dovoljno Viljarealu da savlada Sevilju i popne se na peto mjesto Primere, pošto je Munir El Hadadi odlično uhvatio polu-volej na levoj strani šesnaesterca i ponovo je Asenho bio potpuno nemoćan.

Do kraja meča je Sevilja mogla do trećeg pogotka i preokreta, kada je Luk de Jong ozbiljno zaprijetio udarcem glavom. Ipak, ostalo je 2:2, što će pružiti Atletiko Madridu priliku da se popnu na treće mjesto kada u utorak budu igrali protiv Levantea.