"Rosonerima" prija more, "fenjeraš" izmučio Dušana i Blekija

Odigrana prva dva meča 27. kola Serije A - Milan rutinski kao gost porazio Leće, Fiorentini samo bod protiv posljednjeplasirane Breše.

Leće - Milan 1:4, Fiorentina - Breša 1:1 Serija A 27. kolo Izvor: Gulliver/Getty images/Maurizio Lagana

Bez većih problema, fudbaleri Milana porazili su kao gosti Leće, i to ubjedljivo 4:1 (1:0), dok Fiorentina nije uspjela na domaćem terenu doći do cijelog plijena protiv posljednjeplasirane Breše. Bilo je 1:1 (1:1).

"Rosoneri" su dominirali većim dijelom meča, poveli golom Samua Kastiljeha, i to prvim ove sezone u Seriji A, da bi uzbudljivija i efikasnija igra viđena u nastavku.

Iako je Milan bio bolji, nije uspio da realizuje svoje šanse, što je kaznio Marko Mankozu i sa "bijele tačke" izjednačio u 54. minutu.

Ipak, slavlje domaćih nije se ni stišalo, a Đakomo Bonaventura vratio je prednost na stranu "rosonera", da bi već u narednom napadu bilo je 1:3.

Ante Rebić izašao je sam pred protivnički gol i nije mu bilo teško da matira nemoćnog golmana Gabrijela. Bio je sedmi gol Hrvata u posljednjih osam mečeva.

Domaće je "dokusurio" Rafael Leao, samo četiri minuta nakon što je na terenu zamijenio Rebića.

Izvor: Guliver/Gettyy Images/Gabriele Maltinti

U isto vrijeme u Firenci su igrali Fiorentina i Breša, a "fenjeraš" je uspio ostati neporažen.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Gosti su do prednosti stigli golom Alfreda Donarume iz penala, da bi Herman Pecela postavio konačnih 1:1, već u 29. minutu.

Dušan Vlahović bio je starter i odigrao svih 90 minuta za "violu", dok je Nikola Milenković u igru ušao tek u 73. minutu.

Posao domaćim bio je otežan u posljednjih 20 minuta jer je drugi žuti karton zaradio Martin Kaseres, dok je istovremeno isključen i trener Fiorentine Đuzepe Jakini.

Večeras još igraju Mihajlovićeva Bolonja i Juventus, dok su preostali susreti ove runde na programu u utorak i srijedu.