Autor Pavle Knežević

Na lep način su Levante i Betis počeli dan u Primeri...

LA NUCIA, SPAIN - JUNE 28: Jose Luis Morales of Levante UD scores his team's third goal during the La Liga match between Levante UD and Real Betis Balompie at Estadi Olimpic Camilo Cano on June 28, 2020 in La Nucia, Spain. (Photo by Angel Martinez/Getty Images)
Izvor: ANGEL MARTINEZ/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Levante i Betis su prilično bezbedni kada je u pitanju opstanak, dok bi plasman jednog od ovih klubova u Evropu zahtevao pravu seriju bizarnih rezultata, tako da je bilo jasno da će ove ekipe u popodnevnom terminu Primere – igrati fudbal!

To se i desilo, videli smo šest pogodaka, domaćin na zamenskom stadionu u Nusiji je bio bolji i slavio ubedljivo.

Levante – Betis 4:2

Meč je bio zaista zabavan, Betis je krenuo ofanzivno, napadao i šutirao, golman Aitor Fernandez je bio siguran, spasao je Levante u nekoliko šansi.

"Žapci", međutim, na drugoj strani nisu grešili: golovima Majorala i Makedonca Bardija došli su do 2:0 na poluvremenu. Posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, bilo je 3:0, golom Horhea Moralesa, da bi devet minuta kasnije bilo i 4:0.

Betis je, međutim, sačuvao dostojanstvo i golovima Kanalesa i Huanmija stigao do 4:2.

Levantes je sada 12. na tabeli, sa 41 bodom, šest manje od Sosijedada, koji je na sedmom mestu, poslednjem koje vodi u Evropu, i koji ima utakmicu manje. Betis je 13. sa 37 bodova. Timovi iz opasne zone imaju 26, 25 i 24 boda.