Nastavljena borba za Evropu: Atletik se nije mučio

Autor Dušan Ninković

Tim iz Bilbaa lako izašao na kraj sa gostima, ekipom Majorke.

Primera-32.-kolo-Atletik-Bilbao-Majorka-3-1. Izvor: Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce, JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE

Veliki problemi za goste, jednu od ekipa koje će se u paklenoj konkurenciji boriti za opstanak u Primeri. I nakon poraza u Baskoniji, Majorka ostaje ugrožena.

Sa druge strane, domaćin mašta o Evropi. Sme to da radi, posebno zbog nešto slabije forme koju su nakon povratka fudbala prikazali konkurenti.

Danas nisu imali previše problema. Na svom terenu su dočekali Majorku, a stvari su brzo stavljene na svoje mesto.

Raul Garsija je pogodio već u 16. minutu, sa bele tačke, a samo nekoliko minuta kasnije prednost domaćeg tima je udvostručio Ohijan Sancet.

Bio je to i rezultat kojim se otišlo na odmor, pre nego što će, na kratko, uzvratiti gosti. Ante Budimir je iskoristio najstrožu kaznu, smanjio zaostatak svog tima i najvio borbu za veoma važan bod. Ali...

Umesto toga, pogodak domaće ekipe. Viljalibre je u samom finišu utakmice postavio konačnih 3:1 i sačuvao sva tri boda na stadionu koji je jedno od najmanje popularnih gostovanja u ligi.

Atletik Bilbao: Simon, Kapa, Alvarez, Martinez, Berčiče, Lopez, Garsija, Vilijams, Suncet, Muniain, Garsija

Majorka: Reina, Valjent, Railjo, Sedlar, Poco, Sevilja, Baba Mohamed, Rodrigez, Žunior, Kubo, Čučo