Sosijedad pada, JAGO osvojio San Sebastijan!

Autor Nebojša Marković

I Osasuna Darka Brašanca je ostvarila pobjedu.

Primera 31. kolo REAL SOSIJEDAD - SELTA 0:1 Izvor: Guliver/Getty images/Juan Manuel Serrano Arce, JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE

Selta će sve manje morati da brine jer ih njihov spasilac Jago Aspas rešava muke zvana "opasnost od ispadanja iz lige", ali će zato u San Sebastijanu morati da se zabrinu ako ovako nastave.

REAL SOSIJEDAD - SELTA 0:1 (0:1)
/Aspas pen. 45+1/

Ekipa Real Sosijedada se na pauzi koju je donijela pandemija korona virusa nalazila na mjestu koje vodi u Ligu šampiona, ali sada poslije novog, 12. poraza u sezoni nalaze se na tek sedmom mjestu i mogli bi da skliznu za još jednu poziciju ukoliko Valensija u četvrak savlada Eibar.

Nisu uspjeli da izađu na kraj sa gostima iz Viga, u meču koji je riješio Jago Aspas sa bijele tačke i to u nadoknadi vremena. Sada će Sosijedad morati da brine i za mjesto koje vodi u Ligu Evrope, a imaće sedam kola da poprave utisak.

U drugom meču odigranom u istom terminu, ekipa Osasune je uspjela da istim rezultatom savlada Alaves i to pogotkom Tonija Lata u 64. minutu.

Koliko je dosadna utakmica bila u pitanju govori i činjenica da je to bio jedini udarac u okvir gola na obe strane u 90 minuta fudbala.

Osasuna je tim trijumfom sada preskočila Alaves na sredini tabele, a Darko Brašanac je na terenu proveo tek desetak minuta.