DA NE POVERUJEŠ: Dijego Kosta dao dva gola u istom mesecu!

Autor Nebojša Marković

Ekipa Dijega Simeonea će biti zadovoljna ovim trijumfom.

Atletiko-Madrid-Alaves-2-1-Dijego-Kosta-dva-gola-u-istom-mesecu-Saul-Njigez-strelac-Primera Izvor: ALEX CAPARROS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty images/Alex Caparros

Bila je ovo očajna sezona do sada za Dijega Kostu, a koliko je loša govori i činjenica da je tek u junu uspeo da prvi put ove sezone postigne dva gola u istom mesecu!

ATLETIKO MADRID - ALAVES 2:1 (0:0)
/Saul 59, Kosta pen. 73 - Hoselu pen. 90+3/

Da stvar bude neubedljivija po naturalizovanog Španca, on je to uspeo iz penala i to diskutabilno dosuđenog za Atletiko Madrid, kojim su "jorgandžije" uspele da "zapečate sudbinu" Alavesa i upišu tri važna boda.

Bila je ovo manje-više tipična utakmica za Atletiko. Nisu stvarali mnogo šansi, gosti su bili očigledno nekvalitetniji tim, ali skoro sat vremena je timu Dijega Simeonea bilo potrebno da "načne" goste.

Prazne tribine stadiona "Metropolitano" videle su prvi gol tek u 59. minutu kada je Saul Njigez uspeo da matira Fernanda Pašeka i tada je Atletiko postajao sve bolji.

Kontrolisali su dešavanja na terenu, a onda je u 73. minutu stigao ključni momenat. Sudija je posle vrlo sumnjive situacije dosudio jedanaesterac za domaće, a nju je Kosta pretvorio u gol.

On je bio strelac i u remiju protiv Atletik Bilbaa 1:1 pre dve sedmice, dok je prethodne golove postizao u septembru i oktobru prošle godine.

Do kraja susreta, Hoselu je uspeo da sa "bele tačke" samo ublaži poraz svog tima.

Posle ovog trijumfa, Atletiko Madrid je sve bliži osiguravanju mesta koje vodi u Ligu šampiona, nakon što su se učvrstili na trećoj poziciji.