Ovako će izgledati finiš sezone ekipama koje ne budu direktno ušle u plej-of
Prošla godina bila je proba za plej-in turnir, u kojem ekipe igraju svojevrsne kvalifikacije za plej-of, i to rješenje se ispostavilo kao pun pogodak.
Zato je prije početka aktuelne sezone 2020/21 upravni odbor NBA lige jednoglasno usvojio prijedlog da plej-in postane redovan dio takmičarske godine i tako će i biti već od ovog proljeća.
Plej-in turnir će se igrati između ligaškog dijela sezone i prve runde plej-ofa u periodu od 18. do 22. maja. Učestvovaće po četiri tima iz obje konferencije, koji su zauzeli od 7. do 10. mesta po procentu pobjeda u svojoj konferenciji.
Turnir će se sastojati od po tri meča u svakoj konferenciji (ukupno šest).
Kako funkcioniše plej-in?
Timovima koji se nalaze na sedmom i osmom mjestu potrebna je jedna pobjeda za mjesto u plej-ofu, a ekipe koje zauzimaju devetu i desetu poziciju moraće da zabilježe pobede u dva uzastopna susreta. Prvi meč igraju sedmoplasirani protiv osmoplasiranog tima u svakoj konferenciji, pobjednik će zauzeti mjesto broj sedam u plej-ofu, dok će poraženi tim imati priliku da se izbori za svoje mjesto pobjedom u naredna dva susreta.
Deveti tim na tabeli igra protiv desetog: pobjednik ostaje u takmičenju, a poraženi će biti eliminisan. Poraženi tim u meču između 7. i 8. tima šampionata igraće protiv pobjednika iz duela 9. i 10. tima. Pobjednik će obezbijediti mjesto u plej-ofu kao osmoplasirana ekipa konferencije.
U ovom trenutku, među ekipama koje će u plej-in je i Majami Nemanje Bjelice, kao i Šarlot, Indijana i Vašington, dok su na Zapadu u toj grupi Portland, Memfis, San Antonio i Golden Stejt.
Naravno, vidhećemo kako će se u finišu ligaškog dijela odvijati borba za direktan ulazak u doigravanje za titulu.
NBA plej-of počeće 22. maja i završiće se najkasnije do 22. jula.
(MONDO)