Proslava već narednog vikenda? Rudar Prijedor na korak od titule i povratka u Premijer ligu BiH!

Četiri kola prije kraja Prijedorčani imaju devet bodova više od najbližih pratilaca, Leotara i Zvijezde 09

prva liga rs 26. kolo rudar prijedor podrinje 2 0 Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor na korak je od titule šampiona Republike Srpske!

Prijedorčani su ovog popodneva opravdali ulogu favorita u duelu sa pretposljednjim Podrinjem i četiri runde prije kraja sezone imaju devet bodova više od konkurenata za najviši plasman, Leotara i Zvijezde 09:

RUDAR PRIJEDOR – PODRINJE 2:0 (1:0)
/Santos Rodrigez 16, Radulović 62/

Ekipu iz grada na Sani do 16. pobjede u prvenstvu, u 16. minutu, poveo je brazilski krilni napadač Klarismario Santos Rodrigez, koji je u jedanaestom nastupu za Rudar Prijedor od dolaska iz dubičkog Borca postigao peti pogodak.

Trijumf je u 62. minutu ovjerio Aleksandar Radulović, te odveo svoj tim do bodovne kote 53.

Prijedorčani bi tako, teoretski, već u narednom kolu, kada gostuju Kozari, mogli da proslave osvajanje titule.

Ukoliko trijumfuju, te ako Leotar i Zvijezda 09 ne upiše pobjede u svojim mečevima protiv Modriče i Borca, Prijedorčani će tri runde prije spuštanja zavjese na prvenstvo moći i zvanično da se pohvale prvom pozicijom.

Drugoplasirani Leotar poražen je na gostovanju Zvijezdi 09 rezultatom 3:1, čime su se dva tima bodovno izjednačila sa 44 boda.

Dvostruki strijelac za tim iz Stanišića bio je Igor Blagojević, kojem su se, po broju pogodaka, danas pridružila čak četiri igrača.

Na krilima Igora Mirkovića i veterana Dejana Raševića, vrijedan trijumf u borbi za opstanak upisala je ekipa Sutjeske, nadigravši dubički Borac (5:1), a bio je to prvi put ove sezone da je 37-godišnji Fočak na jednom meču dva puta zatresao mrežu rivala.

Takođe, dva gola ovog popodneva pored svog imena upisao je i Slavijin Dejan Bjeloš u pobjedi nad Drinom (2:0), te Bojan Vučen u trijumfu Slobode istim rezultatom nad Ljubićem.

Domaće trijumfe zabilježili su i Željezničar Sport tim (3:2) nad "fenjerašem" Jedinstvom, te dobojska Sloga poslije preokreta u finišu nad Kozarom (2:1).