Košarka

Košarkaši Bosne u neizvjesnom meču savladali Zrinjski u Mostaru

Autor Haris Krhalić

Košarkaši sarajevske Bosne su u okviru 10. kola Prvenstva BiH pobijedili Zrinjski rezultatom 87:82.

Košarkaši sarajevske Bosne su u okviru 10. kola Prvenstva BiH pobijedili Zrinjski u Mostaru, rezultatom 87:82.

"Studenti" su do pobjede došli sjajnom igrom u drugom poluvremenu kada su nadoknadili pet koševa zaostatka nakon prvih 20 minuta.

Bio je ovo drugi trijumf za ekipu Bosne u sezoni.

Zrinjski - Bosna 82:87 (25:21, 28:27, 14:18, 15:21).

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Enis Memić sa 23 poena, a pratio ga je Amerikanac Džonatan Dejvis sa 22 ubačaja, dok je odličan bio i Imran Fazlić sa 20 poena.

U redovima domaće ekipe najefikasniji je bio Josip Čović sa 20, Mile Čović je dodao 19 te Josip Naletilić 12 poena.

Zrinjski, koji također ima dvije pobjede ove sezone, u idućem kolu gostuje u Širokom Brijegu dok Bosna dočekuje ekipu Radnika.