Košarka

SRBIJA NA KORAK DO ČETVRTFINALA EUROBASKETA Marinine lavice gaze pred sobom, za 10 minuta razbile protivnika

Još jedna pobjeda reprezentacije Srbije na Evropskom pvenstvu.

Košarkašice Srbije pobijedile su i Slovačku na Evropskom prvenstvu u Sloveniji i deklasiravši rivalke rezultatom 90:52 došle nadomak osvajanja  prvog mjesta na tabeli. Izabranice Marine Maljković iskoristile su to što je Turska pobijedila Mađarsku i sa skorom 2-0 u posljednjem kolu, u meču protiv Mađarske u nedjelju (15) imaju šansu da mirno "ovjere" pol-poziciju, koja donosi direkan plasman u četvrtfinale.

Meč drugog kola protiv Slovačke više je bio trening za reprezentativke Srbije, koje su krajnje ozbiljno shvatile i ovu utakmicu i u prvoj četvrtini nadigrale protivnice rezultatom 30:12. Već poslije 10 minuta sve je bilo jasno u hali "Stožice", u kojoj su, aktuelne šampionke Evrope, u četvrtak pobijedile i Tursku.

Ivana Raca bila je najefikasnija u našem timu sa 16 poena, a dvostruki poenterski učinak imale su i Saša Čađo sa 11 i Tina Krajišnik sa 10, uz sedam skokova.