Košarka

Kakav preokret u Sarajevu: Zrinjski za šest minuta ispustio +11!

Nevjerovatno šta je Zrinjski prosuo u sedmom kolu Lige BiH

U subotu su odigrane četiri utakmice sedmog kola košarkaške Lige BiH – na tri utakmice trijumfovali su domaći (Spars, Bratunac i Leotar), dok je jedini ''brejk'' napravila ekipa Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Najzanimljivije je bilo u Sarajevu, gdje je član ABA 2 lige, OKK Spars, ugostio mostarski Zrinjski. Meč je završen rezultatom 84:82, iako su ''plemići'' devet minuta prije kraja imali 12 poena prednosti (62:74), a nešto više od šest minuta do kraja na semaforu je bio ispisan rezultat 66:77.

Međutim, od tog momenta pa do kraja, gostiju nije bilo na terenu. Do posljednjeg oglašavanja sirene mostarski premijerligaš postigao je samo pet poena (od toga tri sa linije za slobodna bacanja u posljednjim trenucima, prim.aut.), a OKK Spars je serijom 16:0 stigao do 82:77 na 120 sekundi do kraja, što je, pokazalo se, bilo dovoljno Sarajlijama da u dvorani u Novom Sarajevu upišu peti ovosezonski tirjumf.

Predvodio ih je Adin Vrabac sa 19 poena, Derion Strong Mur je postigao 13, a na 12 su se zaustavili Kenan Kamenjaš i Branislav Đekić. Kod Zrinjskog, Krsto Bjelica je postigao 21, a Aleksandar Danilović 19 poena.

Dvorana ''Miloš Mrdić'' ostala je neosvojiva tvrđava i nakon osmog kola. Na ovom mjestu Leotar ima četiri pobjede iz četiri utakmice, a večeras je ovu dvoranu poražena napustila ekipa Kaknja (88:81).

Bratunac je pred domaćom publikom nadigrao Slobodu (84:74), dok je jedini gostujući trijumf, i to veoma ubjedljiv, upisala Mladost u Vogošći (80:99).