Velika pobjeda Borca u Ljubuškom, Izviđač zaostaje već deset bodova!

Mikićev tim je nakon večerašnje pobjede ''skautima'' odmakao deset koraka na tabeli

Rukometna liga BiH 11. kolo Izviđač Borac 24 26 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Borca vraćaju se iz Ljubuškog u pobjedničkom raspoloženju!

''Crveno-plavi'' su večeras, u derbiju 11. kola Premijer lige BiH, rezultatom 26:24 savladali ekipu Izviđača, aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine.

Borac je tako jednom od glavnih rivala za titulu odmakao na dvocifren broj bodova – deset!

Izviđač i Borac odigrali su pravi derbi, bio je to uzbudljiv meč u kojem je maksimalna prednost nekog tima iznosila tri gola, uz konstantno smjenjivanje u vođstvu u prvih 30 minuta.

Imali su "skauti" u prvom poluvremenu 6:4 i 9:7, ali oba puta uzvraćao je Boorac serijom 3:0 i preokretao rezultat, da bi prvo poluvrijeme završilo u egalu - 11:11.

Golovima Linjaresa de Souze i Daničića ekipa Mirka Mikića povela je 13:11 na startu drugog poluvremena, a nešto kasnije nakon gola Dakića i dva vezana gola Đurđevića imala i "plus tri" - 17:14.

Nije to bilo ni blizu kraja neizvjesnosti jer se na drugoj strani razigrao Vukšić i postigao naredna dva gola za 17:15. Upravo on držao je Izviđač u igri do kraja.

Borac je sedam minuta prije kraja golom Đurđevića ponovo stigao do osjetnije prednosti, bilo je 23:20, ali su domaći rukometaši ponovo stigli na samo gol zaostatka.

U samom finišu Vukšić je donosio nadu svom timu da može bar do boda golovima za 24:23 i 25:24, ali je potom Daničić zabio za konačnih 26:24.

Đurđević i De Souza bili su najefikasniji sa po pet golova, dok su Vučičević, Rađenović i Daničić postigli po četiri.

Kod Izviđača Vukšić je bio najefikasniji sa osam, a Delić je postigao pet golova.