"Jorgandžije" razočarale i još jednom ostale bez trijumfa.

Poveo je Atletiko Madrid kada se niko nije nadao i sve je izgledalo tako "atletikovski", ali protiv Granade nisu uspjeli da slave u svom stilu.

GRANADA - ATLETIKO MADRID 1:1 (0:0)
/Herman 67 - Renan 60/

Ekipa Čola Simeona je bila bolji tim, stvarala više prilika, ali su prednost na čitavom meču imali samo sedam minuta.

Do vođstva i nade da će slaviti onako kako samo to oni znaju stigli su u 60. minutu kada je Ektor Erera odličnim dodavanjem "spojio" Renana Lodija sa golom Granade, a ovaj lako završio akciju za 0:1.

Međutim, samo sedam minuta kasnije je odbrana Atletika poklekla, a posle kornera Montoroa, Sančez je glavom odlično reagovao i postigao gol sa čak 11 metara udaljenosti.

Atletiko nakon toga jeste više napadao, ali ne u mjeri koja bi se očekivala od favorita protiv tima koji je tek pristigao iz Segunde. Morata je imao jednu dobru priliku, ali su i gosti prijetili iz kontra napada.

Ipak, rezultat se nije mijenjao, a Atletiko je ostao na gotovo dva puna mjeseca kako nisu trijumfovali van "Metropolitana".

Imaju samo šest pobjeda i čak sedam pobjeda u Primeri ove sezone, ali im je i to dovoljno da budu na trećoj poziciji...