NIšta od 2/2

Zvezda na korak od prolaska dalje u Evropi: Crveno-bijeli savladali Fince

Autor Haris Krhalić

Crvena zvezda je u Kupu CEV došla do pobjede, ali Vojvodina u Ligi šampiona nije imala šanse.

Odbojkaši Crvene zvezde sjajno su započeli nokaut fazu Kupa CEV. Crveno-bijeli su u prvom meču šesnaestine finala bili bolji od finskog predstavnika Savo Volej Kuopioa sa 3:2 (25:18, 29:27, 24:26, 23:25, 15:10).

Poslije duge borbe uspjeli su da odbrane domaći teren, ali sada slijedi revanš u Finskoj 16. novembra od 18 časova, kada će crveno-bijeli morati da pobijede kako bi prošli dalje. Poraz sa manje od dva osvojena seta bi ih eliminisao, a ukoliko izgube 3:2 igraće se "zlatni set" za prolazak dalje.

U ovom meču su do pobjede tim Zvezde vodili Lazar Marinović sa 19 poena, Milan Pepić sa 17, dok su Stefan Skakić i Aleksa Polomac upisalo po 16 poena.

Sa druge strane Vojvodina je počela svoje takmičenje u Ligi šampiona, gdje je šampion Srbije doživio ubjedljiv poraz od Jastrebskog iz Poljske 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) u prvom kolu grupne faze. U grupi sa Vojvodinom su još Fridrishafen i Monpelje.