Vladali su 12 godina u Kupu RS, Borac ih je večeras izbacio! Banjalučani za trofej protiv Radnika! (FOTO)

Odbojkaši Borca plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske pobjedom protiv brčanske Mladosti 3:1.

Odbojkaši Borca u finalu Kupa Republike Srpske Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Odbojkaši Mladosti prethodnih 12 izdanja Kupa Republike Srpske završavali su sa peharom u rukama, ali 13. puta neće biti!

Borac je slavio u "Boriku" protiv najtrofejnije ekipe u Republici Srpskoj i plasirao se u finale, gdje će se za trofej boriti sa Radnikom. Bijeljinci su sredinom mjeseca slavili protiv Gacka maksimalnim rezultatom 3:0 i postali prvi finalisti, da bi im se večeras pridružili "crveno-plavi".

OK BORAC - OK MLADOST 3:1 (25:13, 25:23, 18:25, 25:16)

Odbojkaši iz Brčkog prolaze kroz težak period, prošle sezone ostali su bez velikog broja nosilaca, a nakon toga i bez titule u Premijer ligi BiH. U novoj sezoni doživjeli su jedan poraz na tri odigrane utakmice, a sada su eliminisani iz Kupa RS.

Borac, koji je kao favorit dočekao ovaj susret s obzirom da je lider Premijer lige BiH sa maksimalnim učinkom, veoma lako osvojio je prvi set. Bilo je 25:13, da bi u drugom setu Brčaci pružili mnogo veći otpor. Ipak, i ovaj period igre domaći su riješili u svoju korist rezultatom 25:23.

Da igra iz drugog seta nije bila slučajnost, gosti su pokazali u trećem setu. Odigrali su mnogo bolje od Banjalučana, stalno vodili i na kraju slavili ubjedljivo 18:25.

Ipak, u četvrtom su Banjalučani ponovo bili dominantni, riješili set u svoju korist 25:16 i stigli do konačnog trijumfa 3:1.

Mladost je sa 12 pehara najtrofejniji klub u Kupu Republike Srpske, nakon čega slijedi Modriča. Banjalučani se nikad do sada nisu radovali u najmasovnijem takmičenju, dok je Radnik jedini trofej osvojio prije tačno dvije decenije.